2. - Франция
  3. Монако и Лион се дънят, Марсилия, Тулуза и Рен с победи

Монако и Лион се дънят, Марсилия, Тулуза и Рен с победи

Монако започна новата година много слабо, след катп допусна загуба с 1:2 на собствения си "Луи 2" от опашкаря Нант. Момчетата на треньора Рикардо Гомес за пореден път разочароваха с изявите си на терена и се очаква съвсем скоро да има промяна на треньорския пост. Бакайого изведе "канарчетата" напред в резултата

Монако започна новата година много слабо, след катп допусна загуба с 1:2 на собствения си "Луи 2" от опашкаря Нант. Момчетата на треньора Рикардо Гомес за пореден път разочароваха с изявите си на терена и се очаква съвсем скоро да има промяна на треньорския пост. Бакайого изведе "канарчетата" напред в резултата още в 7-ата минута, а Купе направи 0:2 в полза на Нант в 41-ата минута. Монегаските не успяха да стигнат до нищо запомнящо се през втората част и успяха да вкарат единствено почетен гол, който бе дело на Ликата в 81-ата минута. Те играха 20 минути с човек повече, но и това не им помогна да се измъкнат от резулта. След този мач Монако заема 14-ото място в класирането с 23 точки, докато Нант е 15-ти пак със същите точки.

Шампионът Лион продължава с неубедителното си представяне във френската Лига 1, след като този път допусна равенство 1:1 срещу Лориен. Това стана в мач от 20-ия кръг на първенството и се игра на "Стад Жерлан" в Лион. Дошлият през лятото от Ница Едерсон изведе "хлапетата" напред в резултата още в 9-ата минута, но домакините изравниха чрез Абриел в 42-ата минута. След този мач Лион продължава да е лидер с 39 точки, като само 2 точки зад него е тима на Рен.

Марсилия започна много добре 2009 година и успя да постигне много ценна победа над колебливия Оксер като гост с 2:0. Играчите на Ерик Геретс владееха инициативата през цялата среща и напълно заслужено стигнаха до успеха. В 42-ата минута Самаса изведе гостите напред, а полузащитникът Матьо Валбуена удвои резултата и на практика оформи крайното 0:2 в 77-ата минута. След този мач Марсилия заема 4-ото място в класирането с 35 точки, докато Оксер е на 16-та позиция с 20 точки.

Рен се докопа до второто място и е само на 2 точки от лидера Лион след трудна победа над Гренобъл с 1:0. Гостите за пореден път разочароваха с изявите си, след като в началото на сезона започнаха много добре. Единственото попадение за домакините реализиара Соу в 46-ата минута. С този гол той донесе победата на своя тим, който заема 2-то място в класирането с 37 точки, само на 2 от лидера Лион.

Тулуза започна годината много силно и постигна ценна победа над Льо Авър с 1;0 като гост. Тимът постепенно си затвърди позициите си на силен отбор, каквито имаше до преди 2 години. Единственото попадение вкара Дидут в 80-ата минута и на практика с него донесе победата на отбора си .Домакините останаха с 9 човека, след като червени картони получиха Идир в 21-ата минута и Маранге в 61-ата минута. След този мач Тулуза заема 5-ото място в класирането с актив от 34 точки, докато Льо Авър е на последно място с 12 точки.

Рибери не се страхува за кариерата си

Полузащитникът на немския елитен Байерн (Мюнхен) Франк Рибери призна, че не се страхува за развитието на кариерата си

Витек за постоянно в Анкарагюджю

Словашкият национален нападател Роберт Витек финализира трансфера си в турския тим Анкарагюджю от френския Лил. Футболистът, който вкара четири гола на Световното първенство, преминава за постоянно в столицата на югоизточната ни съседка, след като през пролетта игра там като преотстъпен.

Кайзерслаутерн с реми срещу Метц, Мицански удря греда

Българинът изигра 45 минути от петата проверка на „червените дяволи”

Задържаха Бензема и Рибери

Двамата дадоха показания днес пред парижкия съд, свързани със скандала с малолетната проститутка Захия

Трансфери, трансфери...

Джо Коул подсили редиците на Ливърпул

Сент Етиен взе Карлос Боканегра

Отборът на Сент Етиен се подсили с американския национал Карлос Боканегра

Френската федерация разследва бунта в ЮАР

Президентът на френската футболна федерация Жан-Пиер Ескалет е назначил разследване на стачката на националите на Мондиал 2010, предава АП

Ливърпул договори звезда на Ница

Лоик Реми ще струва 12.5 милиона паунда на мърсисайдци

Тиери Анри се отказа от националния отбор

32-годишният стрелец игра цели 13 години за "петлите", като в 123 мача е отбелязал 51 попадения