2. - Франция
  3. ПСЖ с убедителна победа над Нанси, Бордо с минимален успех над Лориен

ПСЖ с убедителна победа над Нанси, Бордо с минимален успех над Лориен

ПСЖ успя да вземе трите точки срещу Нанси, надигравайки ги с 4:1 на „Парк де Пренс”. До 13-ата минута домакините водеха вече с 2:0, благодарение на попаденията на Джулиъм Хоарау и Людовик Жули.

ПСЖ успя да вземе трите точки срещу Нанси, надигравайки ги с 4:1 на „Парк де Пренс”. До 13-ата минута домакините водеха вече с 2:0, благодарение на попаденията на Джулиъм Хоарау и Людовик Жули. Гостите от Нанси успяха да намалят с гол на Жулиен Фере в 30-ата минута. Надеждите им поне за точка обаче свършиха 10 минути по-късно когато отново Хоарау бе точен за парижани. При резултат 3:1 завърши първото полувреме.

През втората част отново домакините бяха по-активни и в 63-ата минута резултатът стана 4:1. Точен за ПСЖ бе Стефан Сесиньон. По този начин завърши срещата.

След победата парижани са с 49 точки и се върнаха на втората позиция, заемана временно от тима на Тулуза, който късно снощи завърши 1:1 с Оксер. Нанси са на 14-ото място с 29 точки.

В друга среща от Лига 1 Бордо се наложи с минималното 1:0 над Лориен на „Жак Шабан-Делмас”. Първата част завърши при нулево равенство, но все пак жирондинци стояха по-добре на терена.

Домакините започнаха по-добре през второто полувреме и заслужено поведоха в 49-ата минута, благодарението на попадението на мароканския нападател на тима Маруан Чамак. Докрая на двубоя Лориен не успя да намери начин да преодолее Раме и срещата завърши при резултат 1:0.

Бордо е на 4-то място с 47 точки, пет точки зад първия Лион, който обаче е и с мач по-малко. Лориен са девети с 31.

Рибери не се страхува за кариерата си

Полузащитникът на немския елитен Байерн (Мюнхен) Франк Рибери призна, че не се страхува за развитието на кариерата си

Витек за постоянно в Анкарагюджю

Словашкият национален нападател Роберт Витек финализира трансфера си в турския тим Анкарагюджю от френския Лил. Футболистът, който вкара четири гола на Световното първенство, преминава за постоянно в столицата на югоизточната ни съседка, след като през пролетта игра там като преотстъпен.

Кайзерслаутерн с реми срещу Метц, Мицански удря греда

Българинът изигра 45 минути от петата проверка на „червените дяволи”

Задържаха Бензема и Рибери

Двамата дадоха показания днес пред парижкия съд, свързани със скандала с малолетната проститутка Захия

Трансфери, трансфери...

Джо Коул подсили редиците на Ливърпул

Сент Етиен взе Карлос Боканегра

Отборът на Сент Етиен се подсили с американския национал Карлос Боканегра

Френската федерация разследва бунта в ЮАР

Президентът на френската футболна федерация Жан-Пиер Ескалет е назначил разследване на стачката на националите на Мондиал 2010, предава АП

Ливърпул договори звезда на Ница

Лоик Реми ще струва 12.5 милиона паунда на мърсисайдци

Тиери Анри се отказа от националния отбор

32-годишният стрелец игра цели 13 години за "петлите", като в 123 мача е отбелязал 51 попадения