2. - Германия
  3. 14-ИЯТ КРЪГ В НЕМСКАТА БУНДЕСЛИГА

14-ИЯТ КРЪГ В НЕМСКАТА БУНДЕСЛИГА

14-ият кръг в Бундеслигата мина без особени изненади. Българинът Валери Домовчийски не бе пуснат в игра от треньора на тима си Херта Лусиен Фавър при победата като гост над Бохум с 3:2.

14-ият кръг в Бундеслигата мина без особени изненади. Българинът Валери Домовчийски не бе пуснат в игра от треньора на тима си Херта Лусиен Фавър при победата като гост над Бохум с 3:2. Димитър Рангелов игра 58 минути при тежката загуба на неговия Енерги като гост от шампиона Байерн (Мюнхен) и определено си личеше, че играта на Митко не потръгна както трябва, а другият българин в тима Станислав Ангелов бе извън групата, заради проблеми със синусизит. Чавдар Янков не се появи в игра при разгромната загуба на неговия Хановер с 0:4 от Айнтрахт (Фр). В другите срещи най-голямата изненада бе срещата между отборите на Арминия и Леверкузен, в която домакините от Билефелд изненадващо победиха с 2:1. Волфсбург взе логична победа над намиращия се в слаба форма Щутгарт и по този начин уволни треньора на "швабите" Армин Фее, който бе отстранен от поста непосредствено след загубата. Миливое Новакович не успя да помогне на своя Кьолн в мача срещу лидера Хофенхайм и "козлите" загубиха логично с 1:3 от намиращия се в суперформа "селски" отбор. Непостоянният Хамбургер постигна измъчена победа над Вердер с 2:1 с гол на Олич в последната минута на мача,а Карлсруе записа поредната си загуба, която този път бе срещу Борусия (Дортмунд) с 0:1.

БАЙЕРН (М) - ЕНЕРГИ (К) 4:1

Българският нападател Димитър Рангелов игра 58 минути при загубата на неговия Енерги като гост от шампиона Байерн (Мюнхен) с 1:4, а другият българин в тима Станислав Ангелов бе извън групата. Митко бе заменен от Бранко Йелич, който също не успя да помогне на котбусци да вкарат повече голове. Енерги откри резултата в 25-ата минута с гол на Скела. Само 4 минути по-късно обаче Франк Рибери изравни резултата с удар от повече от 15 метра. В самия край на първата част Одо намери добре Демикелис и защитникът направи резултата 2:1.
В 54-ата минута Рибери намери Клозе, който с глава вкара трети гол за Байерн, а крайното 4:1 оформи Тони в 59-ата минута.

БОХУМ - ХЕРТА 2:3

Българският нападател Валери Домовчийски отново бе пренебрегнат от треньора на Херта Лусиен Фавър и не влезе дори като резерва при победата над Бохум с 3:2 в мач от 14-тия кръг на немската Бундеслига. Интересното е, че в тази среща резерва бе и голмайсторът на тима Марко Пантелич, който влезе в игра на мястото на Дардай в 82-ата минута. Първото попадение за берлинчани бе дело на Рафаел в 25-ата минута, а 8 минути по-късно сърбинът Гойко Кацар удвои резултата. Берлинчани вкараха и трети гол, дело на Сисеру в 39-ата минута и на практика си личеше, че интригата е убита. Домакините от Бохум надиграха тотално своя съперник през второто полувреме, като не им достигна малко късмет, за да измъкнат поне равенство. В 51-ата минута словакът Шестак изравни, а в 75-ата минута Мичел направи намали резултата на 2:3. Домакините имаха още шансове за гол, но те бяха пропиляни и по този начин загубата бе неизбежна.

АЙНТРАХТ (ФР) - ХАНОВЕР 4:0

Българският национал Чавдар Янков остана резерва цял мач при разгромната загуба на неговия Хановер с 0:4 като гост на Айнтрахт в мач от 14-тия кръг на немската Бундеслига. Домакините буквално разпиляха своя съперник и откриха още в 25-ата минута, когато Либеропулос засече центриране отляво на Стейнхофер. Натискът на франкфуртцо продължи и в 40-ата минута Фенин проби отлично по десния фланг и намери в малкото наказателно поле Ръс, който от 6 метра реализира. През второто полувреме треньорът на гостите Дитер Хекинг използва и трите си смени, но сред тях не бе българският национал Чавдар Янков. Въпреки промените гостите така и не създадоха нужните положения. Така в заключителните минути от двубоя Айнтрахт успя да отбележи два нови гола. Най-добрите в мача Фенин и Либеропулос отново бяха в основата на попаденията. Първо Фенин намери Либеропулос на стрелкова позиция и той направи резултата класически. В даденото от съдията продължение Фенин засече подаване на защитника Патрик Охс за крайното 4:0.

ХАМБУРГЕР - ВЕДЕР 2:1

Хамбургер излъга Вердер в последния мач от 14-ия кръг на немската Бундеслига. Домакините наложиха традиционния натиск над отбора гост и резултатът не закъсня, като в 6-ата минута перуанският национал изведе Хамбургер в резултата. След това попадения гостите от Бремен постепенна започнаха да атакуват вратата  пазена от Рост и Диего съумя да изравни резултата с попадение в 24-ата минута. През втората част на срещата играта бе сравнително равностойна, като домакините имаха лек превес. Победният гол за тима бе дело на хърватиня Ивица Олич в 74-ата минута и с него на практика донесе победата на тима си. След  този мач Хамбургер заема 5-о място в класирането с актив от 26 точки, докато Вердер е 9-и с 20 точки.

ШАЛКЕ - БОРУСИЯ (М) 3:1

Шалке постигна лесна победа с 3:1 над слабака Борусия (Мьонхенгладбах) в мач от 14-тия кръг на немската Бундеслига. Домакините имаха тотално превъзходство в срещата и можеха да вкарат и още попадения. Отборът на Шалке поведе в резултата още в 17-ата минута, когато турският полузащитник Алтинтоп откри резултата. Фарфан удвои от дузпа в 23-ата минута, но гостите намалиха чрез Роб Френд в 30-ата минута. Минута преди края на първото полувреме Алтинтоп сложи на практика край на интригата с втори гол в мача. През втората част логично оборотите и двата тима не успяха да си вкарат повече попадения. Пропуски за Шалке направиха Алтинтоп и Фарфан. След тази среща "кралско-сините" се изкачиха на 6-та позиция с 23 точки.

ВОЛФСБУРГ - ЩУТГАРТ 4:1

Волфсбург разби Щутгарт с 4:1, след като губеше в резултата с един гол. Това стана в мач от 14-тия кръг на немската Бундеслига. Гостите започнаха активно срещата о първи поведоха в резултата с гол на Ланиг в 17-ата минута, като след това успяха да задържат преднината си през цялото първо полувреме. През втората част на терена излезе съвсем друг Волфсбург и момчетата на Фелигс Магат буквално разнищиха своя съперник. Началото на голеадата даде бразилецът Графите, който изравни в 51-ата минута, а отново той изведе домакините напред в резултата в 76-ата минута. Останалите две попадения вкара намиращият се в отлична форма босненец Дзеко, който наниза голове в 79-ата минута и 85-ата минута.

КЬОЛН - ХОФЕНХАЙМ 1:3

Хофенхайм продължава да удивява футболната общественост, след като победи Кьолн като гост с 3:1 в мач от 14-тия кръг на немската Бундеслига. Момчетата на Ралф Рагник показаха страхотен футбол и заслужено стигнаха до успеха, нападателят Ведад Ибишевич вкара две попадение и по този начин има внушителните 16 гола от 14 кръга. Първото попадение за гостите вкара Ба в 32-ата минута, а в 67-ата минута Ибишевич покачи на 2:0. Само десет минути по-късно Петит намали за домакините, а крайното 3:1 дойде отново с гол на Ибишевич в 88-ата минута. След тази среща Хофенхайм е едноличен лидер в Бундеслигата с 31 точки.

АРМИНИЯ - ЛЕВЕРКУЗЕН 2:1

Арминия победи изненадващо лидера в Бундеслигата Леверкузен с 2:1 в мач от 14-тия кръг на немското първенство. Домакините заслужено взеха трите точки в този мач, тъй като бяха по-агресивния тим. Първото попадение за домакините от Билефелд падна в 53-ата минута, когато нападателят на тима Артур Вихнярек получи пас от резервата Даниел Халфар и откри резултата в полза на тима си. Второто попадение вкара резервата Даниел Халфар в 69-ата минута, а Хелмес успя да върне един гол за гостите от Леверкузен в 78-ата минута, след като получи страхотен пас от Ренато Аугусто. След този мач тима от Леверкузен се свлече на второто място с 28 точки.

КАРЛСРУЕ - БОРУСИЯ (М)

Карлсруе загуби от Борусия Дортмунд с 0:1 в първия мач от ХІV кръг на Първа Бундеслига. Успеха на гостите донесе Мохамед Зидан с гол в 20-ата минута. След този успех футболистите на Юрген Клоп показаха, че се намират в наистина страхотна форма и нищо чудно този сезон да се класират сред първата петица. От другата страна на барикадата са домакините, водени от Едмонд Бекер, който ще трябва сериозно да се позамисли за бъдещето на клуба и докъде ще стигнат той и неговите футболисти при такова представяне през сезона, както досега.

Гостите от Бремен бият с 10 човека в Майнц

Байерн размаза Холщайн Кил, вкара цели шест попадения на опонента си (ВИДЕО)