2. - Германия
  3. 4 точки преднина за Дортмунд и подобрен клубен рекорд (видео)

4 точки преднина за Дортмунд и подобрен клубен рекорд (видео)

Борусия (Дортмунд) поведе с 4 точки пред Байерн (Мюнхен) на върха в класирането, след като победи Хановер 96 с 3:1 в последния мач от 23-ия кръг на немската Бундеслига

Борусия (Дортмунд) поведе с 4 точки пред Байерн (Мюнхен) на върха в класирането, след като победи Хановер 96 с 3:1 в последния мач от 23-ия кръг на немската Бундеслига. Два гола на Левандовски във всяко едно от двете полувремена и един на Перишич осигуриха седми пореден успех за „жълто-черните” и клубен рекорд – Борусия сега е непобедена в 17 мача.  При резултат 0:2 Я Конан бе точен за Хановер на „Сигнал Идуна Парк” пред 80 720 зрители.

Срещата не започна добре за Дортмунд, защото Свен Бендер получи удар след само осем минути игра и беше откаран в болница със съмнения за счупен нос. Замени го Илкай Гюндоган.

Левандовски пропусна от няколко метра преди да открие резултата от втория опит. В 27-ата минута той напредна отдясно, навлезе в наказателното поле и със силен удар между ръцете на Роберт Зелер отбеляза 16-ия си гол този сезон.

До почивката Дортмунд доминираше, като създаваше шанс след шанс. Марцел Шмелцер обаче не успя да материализира най-чистата възможност осем минути преди почивката след подаване на Шинджи Кагава. Последният също имаше отличен шанс, но ударът му бе блокиран от Емануел Погатец.

В 54-ата минута пас от дълбочина на Пижек за Блажиковски елиминира поне четирима защитници. Куба, както е известен, по фамозен начин овладя и върна кълбото на границата на вратарското поле, където Левандовски я прати за втори път в мрежата на Хановер.

Резервата Я Конан върна интригата в 60-ата минута с красив гол от 30 метра.

В добавеното време обаче Блажиковски намери Перишич непокрит пред наказателното поле, той напредна и преодоля Зийлер за крайното 3:1.

В класирането Дортмунд е лидер с 52 точки, пред Байерн с 48, Борусия (М) с 47, Шалке с 44 и други. ОЩЕ СТАТИСТИКА

Вердер с първи успех

Гостите от Бремен бият с 10 човека в Майнц

Байерн размаза Холщайн Кил, вкара цели шест попадения на опонента си (ВИДЕО)