2. - Германия
  3. Алекс Майер отказа Волфсбург с хеттрик и победен гол в 93-ата минута (ВИДЕО)

Алекс Майер отказа Волфсбург с хеттрик и победен гол в 93-ата минута (ВИДЕО)

Айнтрахт (Франкфурт) спечели с 3:2 пред 35 000 на "Комерцбанк Арена"

Звездата на Айнтрахт (Франкфурт) Алекс Майер заби страхотен хеттрик при успеха на неговия тим с 3:2 над Волфсбург в 18-ия кръг на Бундеслигата.

Данте даде преднина на „вълците” след центриране на левия бек Рикардо Родригес в 18-ата минута и Айнтрахт губеше на почивката пред 35 000 фенове на „Комерцбанк Арена”.

Алекс Майер изгря на сцената през втората част и направи пълен обрат с две попадения в 66-ата и 73-ата минута. Първо Айгнер му свали едно центриране и Майер се извъртя, за да изравни с десния крак, а после топката бе отбита от краката на Айгнер и попадна у Майер, който от границата на наказателното поле оплете в левия ъгъл.

Андре Шюрле си мислеше, че ще донесе поне точка на Волфсбург с гол за 2:2 след центриране на Юнг 11 минути преди края, но Алекс Майер донесе голямата радост на домакините в последните секунди за 3:2 в 93-ата минута. Налдо и вратарят Беналио избиха неадекватно прострелен пас от лявото крило и Майер бе на точното място да вкара.

Тимът от Франкфурт е 13-и с 20 точки, Волфсбург остана с 26 на седмата позиция.

14 0 Айнтрахт 18 5 5
Айнтрахт с четвърта поредна победа в Бундеслигата, надделя над Холщайн Кил като гост (ВИДЕО)