2. - Германия
  3. „Аспирините” надвиха Херта, тийнейджър влезе в историята (ВИДЕО)

„Аспирините” надвиха Херта, тийнейджър влезе в историята (ВИДЕО)

Байер се наложи с 2:1 и се утвърди на третото място в Бундеслигата

Байер (Леверкузен) би вкъщи Херта с 2:1 в мач от XXXII кръг на Бундеслигата и се утвърди на третото място в Германия.

„Аспирините” поведоха още във втората минута, когато точен бе Юлиан Брандт. Така той се превърна в едва втория тийнейджър, разписал се в шести поредни кръга.

След това Ларс Бендер (‘16) удвои преднината на домакините след центриране на Хакан Чалханоглу от свободен удар.

Херта бързо върна интригата, след като Ведад Ибишевич (‘21) се разписа с глава за 2:1, а после пропуски направиха Шарл Арангис, Чалханоглу и Ларс Бендер.

След почивката няколко пропуска за „аспирините” направи Карим Белараби, а Пер Шелбред не успя да оползотвори най-изгодното положение за гостите от Берлин.

След успеха Байер (Леверкузен) вече има 57 т. и остава на трета позиция, тъй като има с 8 повече от петия Херта  и от четвъртия Борусия (Мьнохенгладбах).

Айнтрахт с четвърта поредна победа в Бундеслигата, надделя над Холщайн Кил като гост (ВИДЕО)