2. - Германия
  3. Айнтрахт (Франкфурт) спря серията от шест победи на Борусия (Дортмунд) (ВИДЕО)

Айнтрахт (Франкфурт) спря серията от шест победи на Борусия (Дортмунд) (ВИДЕО)

По този начин носителите на Купата на Германия продължиха традицията да не губят от този съперник

Айнтрахт (Франкфурт) спря серията от шест поредни победи на Борусия (Дортмунд) и взе точка от първия в Бундеслигата, след като срещата между двата тима завърши при равенство 1:1.

По този начин носителите на Купата на Германия продължиха традицията да не губят от този съперник вече повече от пет години - последната "жълто-черна" победа в първенството на "Комерцбанк Арена" датира от септември 2013 година.

Напълно очаквано срещата започна с натиск на домакините, които днес бяха в черни екипи. Футболистите на Адолф Хютер стартираха изключително агресивно и имаха няколко добри възможности в първите 10 минути, но така и не успяха да ги оползотворят. Отговорът на Дортмунд дойде в 22-ата минута, когато Рафаел Герейро елиминира технично няколко защитници на Айнтрахт и подаде към Марко Ройс, който нямаше проблем да отбележи отблизо за 0:1.

Две минути по-късно капитанът на Борусия пропусна сам срещу Кевин Трап, а в 26-ата минута уцели напречната греда. Анте Ребич имаше шанс да отбележи в 33-ата минута, но стреля в обсега на Роман Бюрки, a почти веднага след това Лука Йович изравни, засичайки с левия крак центриране на Дани да Коща - 1:1 в 36-ата минута. В 44-ата минута Ребич изскочи от дълбочина сам срещу противниковия вратар, но не успя да догони дългата топка.

Гостите бяха по-активни в началото на второто полувреме, но интересните положения пред двете врати липсваха. Това се промени в 56-ата минута, когато Ребич отново надбяга защитата на Дортмунд и овладя трудна топка, но ударът му бе спасен от Бюрки. Айнтрахт започна да атакува по-настоятелно и на няколко пъти застрашаваше противниковата врата, ала до попадение така и не се стигаше.

В 67-ата минута Пако Алкасер излезе очи в очи с Трап, макар да останаха съмнения за засада, но и той не отбеляза, след като стреля слабо. В следващите десетина минути играта се пренесе пред вратата на лидерите в класирането, но головете продължаваха да липсват В 84-ата минута отново бе в центъра на събитията и стреля опасно от фаул от около 30 метра, а топката се оплете в мрежата, но от външната страна на вратата.

"Орлите" дадоха всичко от себе си в търсене на победен гол, който обаче така и не дойде и срещата завърши 1:1.
Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)