2. - Германия
  3. Айнтрахт и Кьолн не успяха да се победят във Франкфурт

Айнтрахт и Кьолн не успяха да се победят във Франкфурт

В двубой от немската Бундеслига, отборите на Айнтрахт (Франкфурт) и ФК Кьолн не успяха да излъчат победител, завършвайки наравно 2:2. Домакините на два пъти успяха да поведат в резултата, но гостите от Кьолн все пак достигнаха до равенството с два гола на словенския нападател и бивш играч на Литекс Миливое Новакович.

Айнтрахт започна по-добре срещата, като още в началните двадесет минути домакините регистрираха няколко удара, но не успяха да преодолеят стража на гостите Мондрагон. Все пак усилията им бяха възнаградени в 33-ата минута, когато защитникът на домакините Марко Рус успя да открие резултата след удар с глава.

Второто полувреме започна с натиск на гостите от Кьолн. След няколко неуспешни изстрела към вратата на домакините, в 57-ата минута, след много добра комбинация между няколко играча на Кьолн, Новакович успя да изравни резултата, като не остави никакъв шанс за вратаря на Айнтрахт- Маркус Прьол с удар от точката на дузпата.

В 62-та минута, след добро центриране на Маркус Стейнхофер, нападателят на домакините, Мартин Фенин, отново изведе Айнтрахт напред в резултата, след отличен изстрел в долния ъгъл на вратата.

В 74-ата минута съдията отсъди дузпа в полза на гостите. Отговорността за изпълнението пое голмайсторът Новакович. След отличен удар в левия ъгъл на вратаря резултатът стана 2:2.

До края на двубоя нямаше по-интересни моменти, с изключение на един удар на Неманя Вучичевич, който обаче не намери очертанията на вратата.

Равният резултат отговаряше най-точноза показаното на терена и самите футболисти останаха доволни от представянето си. След този мач мач Айнтрахт се намира на 12- то място с актив от 20 точки, а Кьолн са 11-ти с 24.

Вердер с първи успех

Гостите от Бремен бият с 10 човека в Майнц

Байерн размаза Холщайн Кил, вкара цели шест попадения на опонента си (ВИДЕО)