2. - Германия
  3. Бариос вкара три и Дортмунд победи Нюрнберг

Бариос вкара три и Дортмунд победи Нюрнберг

Рангелов не се появи в игра за "жълто-черните"

Борусия (Дортмунд) победи с 3:1 като гост Нюрнберг в среща от 32-ия кръг на германската Бундеслига.

В герой за „жълто-черните” на „ЕasyCredit Щадион” пред 48 548 зрители се превърна аржентинският голмайстор Лукаш Бариос (който обаче най-вероятно ще играе с националния екип на Парагвай), забил хеттрик в мрежата на домакините.

Трите точки бяха много ценни за възпитаниците на Юрген Клоп, които все още имат шансове за зона Шампионска лига.

За Дортмунд цял мач на пейката остана българският таран Димитър Рангелов.

Бариос започна головия си рецитал в 27-ата минута, след като засече отлично центриране на Сахин отдясно. Нюрнберг обаче се върна в мача след страхотна солова акция и удар извън наказателното поле на Франц три минути по-късно.

В 62-ата Бариос отново получи пас от Сахин, напредна и не остави шансове на вратаря на домакините за 2:1. Аржентинецът не спря до тук и в 78-ата минута оформи своя хеттрик.

Нюрнберг не се предадоха и 6 минути преди края на редовните 90 минути Ейглер бе точен за 2:3. В добавеното време Бунжаку можеше да донесе точката за своя тим, но пропусна.

Дортмунд взе победата и вече е на 4-а позиция с 56 точки, на две и мач повече от 5-ия Вердер (Бремен).

Нюрнберг до последно ще се бори до запазване на елитния си статут. Два кръга преди края отборът е на 14-а позиция с 28 точки, колкото има и изпадащият към момента Фрайбург. Хановер също са под чертата с 27 точки, а Херта са последни с 23.
Вердер с първи успех

Гостите от Бремен бият с 10 човека в Майнц

Байерн размаза Холщайн Кил, вкара цели шест попадения на опонента си (ВИДЕО)