2. - Германия
  3. Байер премаза жалкия Щутгарт с 4:0 – голаджията Кийслинг с хеттрик

Байер премаза жалкия Щутгарт с 4:0 – голаджията Кийслинг с хеттрик

Щутгарт се свлече до предпоследното място в Бундеслигата

Една от най-интересните срещи от 14-я кръг на Бундеслигата между лидера Байер Леверкузен и Щутгарт повдигна няколко важни и не по-малко необичайни въпроса, някои от които са: Колко гола ще вкара до края на сезона нападателят с бебешкото изражение Щефан Кийслинг ? Ще се превърне ли наставникът на швабите Маркус Бабел в следващият уволнен треньор в Оберхаус-а? Ще се случи ли немислимото – Щутгарт да се върне във втора Бундеслига след злощастния сезон 74’-75’?

Левекузен победи закъсалия Щутгарт с 4:0 у дома. С последния гол „аспирините” достигнаха кота 1002 по отношение на броя отбелязани голове в домакински мачове в Бундеслигата.

Въпреки етикета си на обречен Щутгарт се израдва на няколко силни минути в началото на мача. Още във втората минута Алекс Хлеб пусна идеален пас към Какау, който се извъртя и отправи силен шут към вратата на Рене Адлер. Топката обаче не намери целта. Оттук насетне срещата тръгна право надолу за Щутгарт. В 19-ата минута Тони Кроос разтърси лявата греда след извеждащо подаване на Кийслинг.

В 22-ата минута обаче Кроос отправи центриране към Сами Хуупия. Финландецът продължи с глава към Кийслинг, който с воле от пет метра препарира Йенс Леман. В 32-ата Кроос отново нацели лявата греда. В този момент вторият гол висеше на косъм. Ерен Дердийок отбеляза петия си гол от началото на сезона в 39-ата минута. Защитата на гостите проспа индивидуален пробив на Кроос, той пусна отлично подаване към Дердийок, който от бялата точка с глава прати кълбото в горния десен ъгъл. Крилото Кроос затвърди статута си на един от най-активните на терена. Отново той центрира перфектно от десния фланг. В наказателното поле добре пласиралият се Кийслинг със силен удар от 14 метра простреля Леман. В 87-ата минута Йенс Леман повали швейцареца Дердийок в наказателното си поле, за което бе отсъдена дузпа. Зад топката застана Кийслинг, който хладнокръвно отбеляза 12-я си гол за сезона. С него той изгради двойно по-голям актив над претендентите за званието топреализатор на лигата.

Байер води във временното подреждане с 27 точки и три пред втория Вердер. Щутгарт е на противоположния полюс с шест загуби, 11 точки и предпоследното 17-о място.
Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)