2. - Германия
  3. Байер се измъчи с Кьолн - 1:0

Байер се измъчи с Кьолн - 1:0

"Аспирините" на първо място в Бундеслигата поне за няколко часа, след измъчена победа с 1:0 като гост на Кьолн

Байер измъкна ценни три точки от трудното гостуване срещу Кьолн. Голяма част от срещата бе лишена от динамична и изобилстваща от интересни положения игра, но в заключителните минути на мача „аспирините” намериха сили за решителен гол. Негов автор стана Симон Ролфес след индивидуална акция в наказателното поле на „козлите”.

Кьолн и временния лидер Байер се оттеглиха на полувремето при нулево равенство. В първите минути на срещата двете единайсеторки показаха, че ще използват възможностите си в офанзивен план. Още в петата минута закъсалите домакини имаха страхотен шанс да поведат в резултата. Маниш получи отлично подаване в наказателното поле. Ударът му обаче срещна гърба на Гонсало Кастро и топката излетя в аут.

След първите минути на по-активна игра темпото спадна значително и шансовете пред двете врати бяха оскъдни. Домакините запазиха леко предимство в игровите ситуации, това обаче не доведе до промяна в резултата.

След един час игра все още нямаше изявен кандидат за победата. Статистиката от мача потвърждаваше това с 57 процента владение на топката в полза на Байер и 8 срещу 6 удара по посока на вратата отново в полза на „аспирините”.

Щефан Кислинг получи страхотна възможност да пречупи съперника и да изведе Щутгарт напред в резултата. Гонзало Кастро намери пространство отляво и подаде към Кислинг, който бе застанал на чиста позиция в малкото наказателно поле. В последния момент крайният бранител Мизо Бреко спаси положението и изби подаването далеч от вратата.

Развръзката настъпи в 82-ата минута. Симон Ролфес спаси амбициите на Байер за върха в Бундеслигата. Транкило Барнета откри пространство за Ролфес, който се изправи срещу двама противникови бранители. Полузащитникът на „аспирините” все пак намери начин да стреля, а топката прелетя покрай дясната греда за 1:0 и третия гол от началото на сезона за Ролфес.
Четири минути по-късно интригата в срещата изчезна, след като за втори жълт картон терена трябваше да напусне Маниш от тима на домакините.

Така след 1:0 Байер се изкачи на първото място в първа Бундеслига с актив от 17 точки. Прекият конкурент Хамбург днес приема Байерн (Мюнхен) в дербито на седмия кръг.

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)