2. - Германия
  3. Байерн и Хофе не си вкараха гол, Нюрнберг и Майнц си отбелязаха по 3 (видео)

Байерн и Хофе не си вкараха гол, Нюрнберг и Майнц си отбелязаха по 3 (видео)

Без Дембеле в състава си Фрайбург записа втора победа и се измъкна от опасната зона

Лидерът в германската Бундеслига Байерн (Мюнхен) взе само точка от визитата си на Хофенхайм, след като не успя да се разпише в осмия кръг и срещата приключи при нулево равенство.

Така момчетата на Юп Хайнкес запазиха първото си място във временното класиране с 19 точки и отчетоха 11-а поредна чиста мрежа, докато Хофе има с шест по-малко и се намира в средата на таблицата.

В мач от същия кръг съставът на Фрайбург, без бившия нападател на Левски Гара Дембеле в редиците си, постигна едва втората си победа през сезона, надделявайки с минималното 1:0 над гостуващия Борусия (Мьонхенгладбах).

Единственото попадение в срещата реализира нападателят Флум още в 19-ата минута на двубоя. Така, след като прекъснаха серията си от три поредни поражения, южняците се измъкнаха от зоната на изпадащите и вече имат седем точки в актива си. Малката Борусия пък остана на трета позиция във временното класиране с 16 точки от осем двубоя.

Междувременно съставите на Нюрнберг и Майнц 05 сътвориха истинско голово шоу на „ИзиКредит-Щадион”. Домакините от Нюрнберг, които преди сблъсъка се славиха с една от най-слабите атаки в Бундеслигата, този път вкараха три гола и така взеха точка след 3:3.

Първите две попадения те нанизаха още преди да изтекла 20-ата минута. Още в 5-ата Фюлнер откри резултата, а след още 14 подаде на Роберт Мак за втория гол в полза на домакините.

Майнц 05 обаче отговори още до почивката. В 32-ата минута Бюнгерт намали резултата, а в 45-ата Чупо-Мотинг възстанови равенството.

Малко след подновяването на играта гостите съумяха да стигнат и до пълен обрат , тъй като Иваншиц им даде преднина в 53-ата минута, но в 82-ата Пекарт вкара за Нюрнберг и подели точките.

След ремито домакините събраха 11 точки в актива си, докато гостите останаха с осем след също толкова кръга.

Какъв мач! Леверкузен срази Волфсбург с 4:3 в спиращ дъха спектакъл (ВИДЕО)

Двубоят бе изпълнен с обрати

Байерн пази Нойер

Вратарят под въпрос до последно

Вердер с първи успех

Гостите от Бремен бият с 10 човека в Майнц

Байерн размаза Холщайн Кил, вкара цели шест попадения на опонента си (ВИДЕО)