2. - Германия
  3. Байерн остава лидер след победа в Щутгарт (видео)

Байерн остава лидер след победа в Щутгарт (видео)

Дортмунт завърши наравно 1:1 с Кайзерслаутерн и след победата си над Щутгарт Байерн е лидер с 31 точки

Отборът на Байерн (Мюнхен) победи с 2:1 като гост тима на Щутгарт в мач от 16 кръг на немската Първа Бундеслига. В герой за "баварците" се превърна Марио Гомес, който отбеляза два гола и продължи да демонстрира страхотната си форма през този сезон.

Още в 4-та минута на сблъсъка Даниел ван Буйтен стреля към вратата на Щутгарт, но без успех. Само две минути по-късно домакините поведоха с гол на Кристиан Гентнер. Молинаро напредна по лявото крило на атаката и центрира към Мартин Харник, който върна добре към Гентнер на границата на вратарското поле, откъдето Гентнер простреля стража на Байерн Нойер.

В 13-та минута "баварците" върнаха попадението за 1:1. Голмайстор стана Марио Гомес след чудесна асистенция на Рафиня. Бразилецът напредна по дясното крило и центрира в близост до вратата на "швабите", където Гомес успя да стигне първи до топката за 1:1.

В следващите минути двата отбора демонстрираха открита игра и в 25-та минута Мюлер стреля точно, но Улрих спаси. Франк Рибери също демонстрира много активност и в 32-та минута пробва изстрел от около 20 метра, който обаче бе блокиран от противников бранител.

Следващ гол падна чак в 57-та минута, когато Гомес направи обрата за Байерн пълен. Многоходова акция на футболистите на Юп Хьонкес доведе Лам до ситуация, при която бе свободен в наказателното поле на домакините. Лам бързо се ориентира добре и пусна към Гомес, който от точката за изпъленение на дузпа с нисък удар вкара за 2:1.

След като успяха да обърнат резултата играчите на Байерн малко по малко взеха инициативата в сблъсъка и контролираха темпото. Робен се отличи с няколко неуспешни удара, а за Щутгарт това направи и Какау. До нови голове на "Мерцедес-Бенз Арена" не се стигна и 61 хиляди зрители на стадиона видяха как гостите спечелиха в атрактивен мач.

С успеха Байерн събира 31 точки и е лидер в класирането, но Дортмунд и Шалке имат също толкова точки. Четвърти с 30 точки е Борусия (М'Гладбах). Отборът на "швабите" е на 7-та позиция с актив от 22 т.