2. - Германия
  3. Байерн победи Щутгарт, но остана с "калъфката"

Байерн победи Щутгарт, но остана с "калъфката"

Така Байерн завърши на 2-о място в крайното класиране с 67 точки, на 2 зад шампиона Волфсбург. След отличен финален спринт пък Щутгарт ще се поздравят с бронзовите медали.

Байерн (Мюнхен) победи Щутгарт с 2:1 на „Алианц Арена” в последния кръг на Бундеслигата, но трите точки на „баварците” стигнаха само за 2-ото място в крайното класиране.

Срещата започна с лек домакински натиск и Демикелис бе близо до откриването на резултата. Веднага след тази ситуация дойдоха лошите новини от „Фолксваген Арена” – Волфсбург водеха с 1:0, което означаваше, че „вълците” ще са шампиони. Феновете на Байерн замлъкнаха отново след само 9 минути, когато Волфсбург вкара втори гол на Вердер. В същата тази минута Рибери изпълни пряк свободен удар и защитникът на Щутгарт Буларуз си отбеляза автогол за 1:0. До края на първата част Тони пропусна добър шанс за удвояване в полза на Байерн, преди гостите да отвърнат чрез Хитцълшпергер, Гомес и Кедира.

В началото на втората част отново Байерн бе по-дейният състав на терена. В 60-ата минута Рибери центрира и Ван Бомел с хубав шут направи 2:0. Само 3 минути по-късно Елсон намери Марио Гомес и голмайсторът на Щутгарт намали резултата. 15 минути преди края отново той имаше отличен шанс за изравняване, но до такова не се стигна. До края на мача имаше по няколко отлични положения и пред двете врати, но в крайна сметка резултатът остана непроменен.

Вердер с първи успех

Гостите от Бремен бият с 10 човека в Майнц

Байерн размаза Холщайн Кил, вкара цели шест попадения на опонента си (ВИДЕО)