2. - Германия
  3. Байерн продължи агонията на Виляреал (видео)

Байерн продължи агонията на Виляреал (видео)

Немската машина се наложи с 3:1 над испанския тим, който инкасира пета поредна загуба в ШЛ през този сезон

Отборът на Байерн (Мюнхен) надделя с 3:1 над Виляреал в мач от група "А" на Шампионската лига. Немският тим не беше затруднен от испанските си гости и спокойно гледа напред към фазата на елиминациите от върха в класирането в групата. Виляреал от своя страна има 5 загуби от 5 мача в изданието на турнира през тази година и продължава с тежката си серия от лоши резултати.

Сблъсъкът на „Алианц Арена” започна равностойно, като домакините въпреки, че са сигурни лидери в групата си бяха излезли със страховития си титулярен състав.  Още в 3-та минута Тони Кроос се възползва от детинска грешка на защитник на Виляреал и пусна към Рибери, който без да се суети откри резултата.

Последваха удари на Тимошчук, Филип Лам, както и Робен, но никой от тях не успя да покачи на 2:0. Все пак в 24-та минута Марио Гомес се възползва от разконцентрираната игра на гостите и с прехвърлящ удар от близо вкара за 2:0. С този гол той лиши двубоя от интрига, тъй като в очите на част от играчите на „жълтата подводница” вече се виждаше отчаяние.

Все пак гостите не се предаваха и атакуваха своя съперник с риск да получат някое попадение от бързите контри на Байерн. До почивката резултатът остана непроменен и футболистите се прибраха да почиват при комфортна преднина от два гола за „баварците”.

Още в 50-та минута на второто полувреме Виляреал вкара за 2:1. Автор на попадението бе Джонатан Де Гузман след асистенция на Ориол. След попадението обаче гостите отново бяха притиснати от мощния си противник. Последваха няколко неточни удара на Рибери и Тимошчук, а след тях дойде и 69-та минута, когато Рибери оформи крайното 3:1. Той получи хубаво подаване от съотборника си Тони Кроос.

След победата Байерн вече е с 13 точки и вече и на теория подсигурява лидерската си позиция.

Какъв мач! Леверкузен срази Волфсбург с 4:3 в спиращ дъха спектакъл (ВИДЕО)

Двубоят бе изпълнен с обрати

Байерн пази Нойер

Вратарят под въпрос до последно

Вердер с първи успех

Гостите от Бремен бият с 10 човека в Майнц

Байерн размаза Холщайн Кил, вкара цели шест попадения на опонента си (ВИДЕО)