2. - Германия
  3. Байерн разби сърцатия Щутгарт на "Мерцедес Бенц Арена" (видео)

Байерн разби сърцатия Щутгарт на "Мерцедес Бенц Арена" (видео)

Домакините на два пъти изравняваха, но "баварците" се наложиха с убедителното 6:3

Отборът на Байерн (Мюнхен) победи с разгромното 6:3 домакините от Щутгарт в мач от 1/8 финалите на турнира за Купата на Германия. "Баварците" поведоха с два гола още до осмата минута, но Погребняк изравни с голове в 32-та и 45-та минута. Втората част бе изцяло за тима на Луис Ван Гаал, като с голове на Мюлер, Клозе и Рибери, домакините бяха отчаяни.

Двубоят започна чудесно за „баварците”, които поведоха още в 6-та минута с гол на Отл. В 8-та минута Марио Гомес добави още едно попадение в полза на гостите. В 32-та минута Павел Погребняк намали на 2:1 на „Мерцедес Бенц Арена”.

В даденото продължение на първото полувреме Погребняк вкара втори гол и изравни резултата. Той се пребори за една топка в наказателното поле на Байерн, овладя я, и с красив удар с левия крак в горния десен ъгъл на вратата на Бут отбеляза.

Втората част започна добре за „баварците”, които поведоха в 52-та минута с гол на Мирослав Клозе. Франк Рибери остави едно подаване от лявото крило на Клозе, който връхлиташе в наказателното поле на Щутгарт и Клозе хладнокръвно вкара по земя за 3:2.

В 57-та минута домакините имаха шанс да изравнят и да вкарат шесто попадение в срещата. Какау нахлу между трима в наказателното поле на Бут, който излезе и изби, но топката се озова в  Харник, който от своя отправи удар, но в напречната греда на опразнената врата.

Двадесет минути по-късно  Матийо Делпиер отбеляза трети гол за домакините и изравни резултата. Делпиер вкара с глава след корнер, изпълнен от Здравко Кузманович. Топката, насочена от Делпиер се отклони в тялото на Швайнщайгер и влезе във вратата на Бут за 3:3.

Десет минути преди края Мюлер даде аванс на своите и сломи духа на Щутгарт. Мюлер отбеляза от рамките на наказателното поле след добра атака на „баварците” и асистенция на Франк Рибери. След гола мотивацията на домакините спадна и те оставиха нещата в ръцете на „Байерн”.

В 86-та минута Филип Лам асистира на Мирослав Клозе, който добави още един гол за 5:3, а в даденото продължение на срещата Франк Рибери оформи крайното 6:3 в лудия мач на „Мерцедес Бенц Арена".

Байерн пази Нойер

Вратарят под въпрос до последно

Вердер с първи успех

Гостите от Бремен бият с 10 човека в Майнц

Байерн размаза Холщайн Кил, вкара цели шест попадения на опонента си (ВИДЕО)