2. - Германия
  3. Байерн с разгром над Хофенхайм пред 69 000 (видео)

Байерн с разгром над Хофенхайм пред 69 000 (видео)

Ариен Робен с два гола и асистенция за баварците, Санкт Паули с победа над Борусия (М’Гладбах)

Отборът на Байерн (Мюнхен) постигна разгромна победа над гостуващия Хофенхайм в мач от 22 кръг на немската Бундеслига. Баварците стартираха страхотно двубоя, като още във втората минута Марио Гомес даде аванс на своите.  В 15-та минута Мюлер добави още едно попадение, а през втората част Робен добави два красиви гола.

Мачът започна чудесно за домакините, като още във втората минута на сблъсъка Марио Гомес вкара за 1:0 след асистенция на Ариен Робен. Робен пропусна мача от миналия кръг на Байерн, но днес се завърна като титуляр и спомогна много за убедителната победа на тима на Луис ван Гаал.

В 15-та минута Томас Мюлер удвои преднината на своите след пас на Франк Рибери и домакините вече можеха да успокоят темпото на стадион „Алианц Арена”. През първата част играчите на Хофенхайм направиха няколко точни удара към вратата на домакините, но не съумяха да намалят резултата до края на първите 45 минути.

През втората част на двубоя присъстващите 69 000 зрители на претъпкания стадион „Алианц Арена” станаха свидетели на шоуто на Ариен Робен. Първо холандецът се разходи из защитата на Хофе в 63-та минута и след самостоятелната си акция, направи резултата класически.

След красивото си попадение Робен не спря да атакува и в 81-та минута вкара за 4:0, този път след асистенция на французина Франк Рибери. До края нямаше голови положения и мачът завърши при резултат 4:0 за домакините. След победата Байерн е на 3-то място в класирането с 39 точки – само 3 по-малко от Байер (Леверкузен). Хофенхайм са на 8-та позиция с 32 точки.

В друг двубой от 22 кръг на Първа Бундеслига тимът на Санкт Паули победи с 3:1 гостуващия отбор на Борусия (М’Гладбах). Гостите поведоха с гол на Де Камарго след пас на Ханке в 9-та минута, но в 37-та Макс Крусе изравни. През второто полувреме Паули бе по-добрият на терена и вкара два гола чрез Джералд Асамоа в 53-та минута и Матиас Леман само пет минути по-късно. След победата домакините се нареждат на 12-то място в класирането с 25 точки, докато Мюнхенгладбах остава на последна позиция само с 16 т.

Байерн пази Нойер

Вратарят под въпрос до последно

Вердер с първи успех

Гостите от Бремен бият с 10 човека в Майнц

Байерн размаза Холщайн Кил, вкара цели шест попадения на опонента си (ВИДЕО)