2. - Германия
  3. Байерн се класира за 1/8-финалите след класическо 3:0 над Стяуа

Байерн се класира за 1/8-финалите след класическо 3:0 над Стяуа

Байерн (Мюнхен) записа класическа победа с 3:0 над Стяуа (Букурещ) в среща от група „F” на Шампионската лига.

На „Алианц Арена” пред 65 000 зрители, футболистите на Юрген Клинсман изиграха отлично второ полувреме и записаха три точки, след попадения на Мирослав Клозе (57’, 71’) и Лука Тони (61’).

Още от първата минута домакините наложиха натиск и до края на първите 45 минути Тони, Клозе и Рибери се скъсаха да пропускат пред Робинсон Запата.

В 57-ата минута нещата си дойдоха на мястото и след отличен пробив на Масимо Одо, топката бе отклонена с глава от Рибери и немският голмайстор Клозе откри резултата. 4 минути по-късно Филип Лам центрира отляво, Клозе продължи "коженото кълбо" към Тони и той с глава направи 2:0. В 71-ата минута отново френският ас Рибери направи перфектна асистенция за Клозе и той за втори път записа името си сред голмайсторите. До края гостите от Букурещ се опитаха да вкарат почетен гол, но мрежата на Микаел Рензинг остана суха. В края на срещата Тим Боровски остана сам срещу Запата, но вратарят се намеси прекрасно.

След този мач Байерн за на 2-о място в групата с 11 точки, колкото има и лидерът Лион. Фиорентина е 3-а с 3, а Стяуа е на последна позиция с 1. Така тимовете на Лион и Байерн ще играят в 1/8-финалната фаза на Лигата.
Вердер с първи успех

Гостите от Бремен бият с 10 човека в Майнц

Байерн размаза Холщайн Кил, вкара цели шест попадения на опонента си (ВИДЕО)