2. - Германия
  3. Байерн смачка коравия Макаби (Хайфа) с 3:0

Байерн смачка коравия Макаби (Хайфа) с 3:0

Отборът на Байерн (Мюнхен) успя да победи без особени проблеми като гост израелския шампион Макаби (Хайфа) с 3:0 и по този начин оглави класирането в Група "А" на Шампионската лига. "Баварците" показаха истинска класа на стадион "Рамат Ган" в Тел Авив и без особено да се напрягат достигнаха до победата, макар и попаденията във вратата на евреите да бяха отбелязани малко късно.

С два гола за "баварската машина" се отчете талантливия юноша на клуба Томас Мюлер, който се разписа в 85-ата и 88-ата минути. Резултатът пък бе открит от опитния белгийски национал Даниел Ван Буйтен в 64-ата минута.

Треньорът на баварците Луис Ван Гаал изненадващо на всички остави Марио Гомес на пейката. На терена обаче се появиха като титуляри голямата звезда на клуба Франк Рибери и новото попълнение от Реал (Мадрид) Ариен Робен.

Гостите от Мюнхен започнаха по-силно този мач и положенията пред вратата на Макаби се редяха едно след друго. Въпреки това, през първото полувреме гол така и не падна.

Голямата звезда на "баварците" Франк Рибери можеше да открие резултата още в 6-ата минута, но ударът му от около 20-ина метра мина встрани на вратата, пазена от израелския национал Нир Давидович. Само две минути по-късно Ивица Олич излезе на стрелкова позиция и пробва да изненада евреите с диагонален удар, който обаче бе отразен от стража на Макаби.

Все пак домакините показаха, че нямат намерение да се превръщат в боксова круша и регистрираха първото си по-опасно положение в 10-ата минута, когато Мохамед Гадир изпробва удар от 25 метра, но той не изненада опитния Ханс Йог Бут. В 19-ата минута Янив Катан центрира от корнер и Гари Бокали засече топката с глава, но Бут отново бе на висота. Именно това бе най-опасното положение от началото на двубоя.

В следващите минути обаче имаше само един отбор на терена и това бе този на Байерн. "Баварците" здраво натиснаха своя съперник и само липсата на шанс и късмет ги лиши от гол през първото полувреме. В 26-ата минута Ивица Олич получи страхотен пас от Филип Лам, но стражът на евреите го изпревари и хвана топката. Само 10 минути по-късно Ариен Робен изпробва силен удар от около 30 метра, но Давидович със сетни сили успя да избие топката в корнер.

Натискът на Байерн продължи и се стигна до 41-ата минута, в която Олич бе намерен непокрит в наказателното поле на домакините, но късметът отново му попречи да вкара гол. Само една минута по-късно, Франк Рибери изпробва опасен удар от 25 метра, но топката бе избита в корнер. В отсъдената от съдията минута продължение между полувремената, Бастиян Швайнщайгер пробва да изненада безгрешния до този момент Нир Давидович с далечен удар, но и той не успя да отбележи и в крайна сметка двата тима се оттеглиха на почивката при резултат 0:0.

През второто полувреме отборът на Байерн успя да покаже пълната си класа. В 57-ата минута Ариен Робен бе на косъм от гола, но Давидович отново се намеси перфектно в ситуацията, след като улови далечен удар на холандеца. В 64-ата минута обаче Даниел Ван Буйтен все пак успя да материализира превъзходството на "баварската" машина със силен удар от границата на пеналта. В ситуацията Анатолий Тимошчук центрира към наказателното поле на Макаби, а Ван Буйтен се възползва от хаоса в защитата на домакините и с премерен удар откри резултата.

В 85-ата минута младокът Томас Мюлер успя да удвои преднината на "баварците", след като вкара хубав гол със силен удар от около 15-ина метра. Младокът показа с това попадение на всички в отбора, че има място в Байерн.

Отново Мюлер успя да се превърне в герой за тима си, след като оформи крайното 3:0. Младежкият национал на Германия засече пас от Марио Гомес и от 2 метра успя да мушне топката във вратата на Давидович, за да оформи крайното 3:0 в полза на своя тим.

[0:1] Ван Буйтен 64`
[0:2] Мюлер 85`
[0:3] Мюлер 88`

Макаби (Хайфа): Давидович, Тейшейра, Боколи, Двалишвили, Голаса, Гадир (68 - Осман), Масисела, Катан, Кейнан, Каял (68 - Арбейтман), Рафаелов (73 - Мешумар);

Байерн (Мюнхен): Бут, Ван Буйтен, Рибери (64 - Гомес), Робен (77 - Отъл), Олич (86 - Соса), Лам, Пранич, Мюлер, Бадстюдер, Швайнщайгер, Тимошчук;