2. - Германия
  3. Байерн вдигна 5-а купа през годината (+ВИДЕО)

Байерн вдигна 5-а купа през годината (+ВИДЕО)

Баварците станаха и шампион на света

Байерн (Мюнхен) прибави пети трофей през тази година, след като спечели и Световното клубно първенство. Баварският колос не срещна проблеми с мароканския Раджа Казабланка, като победи с 2:0 в Маракеш.

Резултатът откри Данте още в 7-ата минута, когато Джером Боатенг му свали с глава при изпълнение на корнер и защитникът разстреля вратаря с шут в горния ъгъл пред вратарското поле.

След това Томас Мюлер и Давид Алаба комбинираха, като последният шутира ниско, но вратарят с мъка спря топката пред голлинията.

Мусин Яжур имаше рядък шанс за Раджа, но стреля встрани, при положение че пас към съотборник щеше да е по-добрата опция.

Вторият гол дойде с 22-ата минута, когато Тиаго Алкантара реализира с пронизващ шут от границата на пеналта след отличен пробив на Давид Алаба отляво.

Раджа бе близо до намаляване на резултата пет минути преди почивката. Мануел Нойер не успя да изчисти добре и беше изпаднал в безизходица, но Чемседин Читиби прехвърли и вратата.

До края Раджа, който игра пред своя публика и се надяваше, че ще стане първият африкански отбор с трофея, бе неспособен да осъществи какъвто и да било обрат.

Дори можеше да стане 3:0, но Шакири стреля в гредата, а Тиаго не улучи при добавката.

Раджа пропусна най-добрата си възможност 10 минути преди края, когато грешка в защитата остави Виани Мабиде сам, но ударът му бе спасен от Нойер, а Мусин Мутуали не уцели вратата от шест ярда.

През годината Байерн стана шампион на Германия, спечели купата на страната, триуфмира в Шампионската лига, а след това и в Суперкупата на УЕФА.

Байерн вдигна световната титла 37 години след деня, в който спечели първата си интерконтинентална купа.

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)