2. - Германия
  3. Бивш играч на Литекс обърна Байерн от 0:2 (видео)

Бивш играч на Литекс обърна Байерн от 0:2 (видео)

Миливое Новакович вкара два гола за победата на своя Кьолн над баварците с 3:2

Отборът на Кьолн постигна много важна победа срещу Байерн (Мюнхен) с 3:2 в мач от 21 кръг на немската Бундеслига. Баварците поведоха с два гола, дело на Гомес и Алтънтоп. "Козлите" обаче не се предадоха и с три попадения в рамките на 18 минути повалиха гранда от Мюнхен.

Двубоят започна равностойно и Кьолн не изглеждаше като отбор, който заема 16-та позиция във временното класиране на Бундеслигата. В 4-та минута Славомир Песко отправи удар към вратата на Крафт, но той беше неточен. Три минути по-късно Даниел Пранжич върна неточния удар по посока противниковата врата.

В следващите няколко минути баварците упражниха натиск над домакините и удар на Луис Густаво с глава мина близо до рамките на вратата на Ренсинг. В 22-та минута Марио Гомес даде аванс на своя тим след асистенция на Томас Мюлер. До този двубой през целия сезон Байерн не беше губил мач далеч от дома, когато е повел с 1:0.

Последваха неточни удари на Алтънтоп и Бадщубер, както и на Подолски и Матушик за тима на „козлите”. В 43-та минута Алтънтоп направи резултата 2:0 за Байерн след подаване на Филип Лам. Така на полувремето двата отбора се прибраха да почиват при два гола преднина за гостите и никой не очакваше, че домакините могат да вземат нещо от сблъсъка.

Втората част започна чудесно за Кьолн, като удари на Песко, Подолски и Матушик бяха близо до гола. Все пак в 55-та минута Кристиан Клеменс намали на 1:2, давайки надежда на съотборниците си поне за равен.

Натискът на „козлите” продължи и след гола и в 62-та минута бившият нападател на българския Литекс Миливое Новакович вкара гол, изравнявайки резултата. С гола си Новакович смълча феновете на баварците и мачът промени посоката си на развитие.

Последваха точни удари на Швайнщайгер и Рибери в 66-та и 72-та минути, но и двата бяха блокирани. В 73-та минута Кьолн постигна пълен обрат с втори гол на Миливое Новакович. При резултат 3:2 окрилените играчи на домакинския тим сякаш не можеха да повярват на стореното и оставиха инициативата на баварците.

Треньорът на Байерн Луис ван Гаал засили нападателната мощ на тима си, пускайки в игра Мирослав Клозе, но дори и той не можа да промени резултата. Резултатът се запази 3:2 в полза на домакините, като в последната минута от редовното време бившият футболист на баварците Лукас Подолски беше близо до това да направи 4:2, но Крафт спаси. След важната победа в борбата си за оцеляване Кьолн са на 16-та позиция с 22 точки, колкото имат Санкт Паули и Кайзерслаутерн, който са над „козлите”. Байерн пък са на пето място в класирането на цели 15 точки от лидера Борусия (Дортмунд).

Кьолн – Байерн (Мюнхен) 3:2

Състави:

Кьолн: Ренсинг, Бречко, Клеменс (Ялчън 90'), Айхнер, Геромел, Ланиг, Матушик, Мохамад, Новакович (Maто 81'), Песко (Ехрет 90'), Подолски

Байерн: Крафт, Алтънтоп (Рибери 64’), Бадщубер, Гомес, Густаво (Клозе 78’), Лам, Мюлер, Отл, Пранжич, Швайнщайгер, Тимошчук

Жълти картони: Бадщубер, Лам

Стадион: „Рейн Енерги Щадион”

Байерн пази Нойер

Вратарят под въпрос до последно

Вердер с първи успех

Гостите от Бремен бият с 10 човека в Майнц

Байерн размаза Холщайн Кил, вкара цели шест попадения на опонента си (ВИДЕО)