2. - Германия
  3. Борусия (Д) постави нов рекорд за най-много публика в групите на Лига Европа

Борусия (Д) постави нов рекорд за най-много публика в групите на Лига Европа

53 123 зрители гледаха драматичния успех с 2:1 над Краснодар на "Сигнал Идуна Парк"

Борусия Дортмунд постави нов рекорд за посещаемост на мач от груповия етап на турнира Лига Европа. Немският тим победи у дома Краснодар с 2:1 с гол в последната минута. На стадион "Идуна Парк" присъстваха 53 123 зрители.

Борусия този сезон подобри на два пъти рекорда за посещаемост в квалификациите на Лига Европа. Фьодор Смолов даде преднина на гостите в 12-ата минута, Матиас Гинтер изравни в края на първата част, а Парк Чжу-Ху донесе победата на домакините с попадение в допълнителното време на мача.

В другия двубой от групата между Габала и ПАОК бе фиксирано равенство 0:0. Димитър Бербатов се появи на терена в началото на второто полувреме, но не успя да помогне на гръцкия тим да стигне до пълен успех срещу домакините от Азербайджан.