2. - Германия
  3. Борусия Дортмунд размаза Карлсруе с 4:0

Борусия Дортмунд размаза Карлсруе с 4:0

Отборът на Борусия Дортмунд постигна много солидна победа в 31-ия кръг на немската Бундеслига. Тимът от Дортмунд успя да победи с 4:0, след като попадения отбелязаха Блазчиковски (25’), Сахин (62’), Сантана (71’), Фрай (81’).

Срещата започна по страхотен начин за домакините, които започнаха да владеят ситуацията още от първите минути. Няколко опасни положения до десетата минута бяха извадени с вещина от стража на Карлсруе, но неизбежното се случи е 25-ата минута, когато Блазчиковски успя да се възползва и да открие резултата. До края на полувремето нов гол не падна и резултата на полувремето бе 1:0.

Втората част започна още по-вихрено за тима на Борусия, които успяха да вкарат нов гол в 62-ата минута, след гол на Сахин. В 71-ата минута резултата стана класически. Сантана успя да вкара трети гол и по този начин узакони преднината на „жълто-черните”. Смазващото 4:0 оформи Александър Фрай, който в 81-ата минута с чудесно изпълнение опъна мрежата на гостите.

След тази победа Дортмунд се намират на 5-ата позиция с 55точки, докато Карлсруе е на последното 18-то място с актив от 23 точки.

Какъв мач! Леверкузен срази Волфсбург с 4:3 в спиращ дъха спектакъл (ВИДЕО)

Двубоят бе изпълнен с обрати

Байерн пази Нойер

Вратарят под въпрос до последно

Вердер с първи успех

Гостите от Бремен бият с 10 човека в Майнц

Байерн размаза Холщайн Кил, вкара цели шест попадения на опонента си (ВИДЕО)