2. - Германия
  3. Борусия (Дортмунд) разочарова 80 000 на "Сигнал Идуна Парк" (ВИДЕО)

Борусия (Дортмунд) разочарова 80 000 на "Сигнал Идуна Парк" (ВИДЕО)

Отборът на Клоп не може да вкара на Кьолн за 0:0 преди реванша с Ювентус в Шампионска лига

Борусия (Дортмунд) разочарова над 80 000 зрители на „Сигнал Идуна Парк” и направи 0:0 с Кьолн в 25-ия кръг на Бундеслигата. Отборът на Клоп сякаш пестеше сили за реванша с Ювентус в Шампионска лига, който предстои в сряда, въпреки че само Свен Бендер съхрани сили, докато другите титуляри играха.

„Козлите” започнаха мача по-добре и Дейверсон стреля слабо, а после Антони Ужа заобиколи Вайденфелер, но си чукна лошо топката и вратарят успя да избие.

„Жълто-черните” контролираха средата на терена, но не съумяваха да пробият сгъстената отбрана на своя гост. Големият проблем на Дортмунд беше, че в атаките им липсваше скорост и те нямаха нито едно чисто положение до почивката.

И втората част стартира с добра възможност за Кьолн след контра. Кирх не можа да изчисти центриране на Ужа и вместо това върна кълбото на нигерийския нападател, който стреля неточно.

Клоп направи двойна смяна след час игра и пусна Блажчиковски и Кампъл на местата на Мхитарян и Кагава. Арменецът имаше късмет, че не се контузи след много тежък сблъсък с Маро в края на първото полувреме.

20 минути преди края Обамеянг се протегна на втора греда и вкара гол с ръка след центриране на Кампъл, но съдиите видяха това и националът на Габон получи жълт картон, а попадението не бе зачетено.

Кампъл подаде на Шмелцер, който накара вратаря Хорн да спасява на близката греда и „козлите” задържаха двете нули, които им осигуриха точка.

Борусия (Дортмунд) остава 10-и с 30 точки, а Кьолн е 12-и с 29.

Гостите от Бремен бият с 10 човека в Майнц

Байерн размаза Холщайн Кил, вкара цели шест попадения на опонента си (ВИДЕО)