2. - Германия
  3. Борусия (М.) се справи с Падерборн

Борусия (М.) се справи с Падерборн

Отборът отново е на 4 точки пред Леверкузен

Борусия (Мьонхенгладбах) постигна важна победа над Падерборн с 2:0 в двубой от 23-ия кръг на Бундеслигата. С този успех отборът дръпна на третото място пред четвъртия Байер (Леверкузен).

Срещата се проведе на „Борусия Парк” пред около 53 000 зрители. За Борусия (М.) точни бяха Фабиан Джонсън в 18-ата минута и резервата Патрик Херман в 81-ата минута.

Наставникът Лусиен Фавре направи няколко смени след тежкия мач със Севиля от Лига Европа в четвъртък и получилите шанс футболисти не го разочароваха. В 18-ата минута удар на американския национал Джонсън се отклони в тялото на играч на съперника и влетя в мрежата на безпомощния Лукас Крузе. Макар да доминираше, Борусия удвои преднината си чак девет минути преди края след изстрел с левия крак на Херман. След това той удари и греда, пропускайки да направи победата още по-изразителна.

В сряда съставът от Мьонхенгладбах подновява борбата и в турнира за Купата на Германия, където му предстои гостуване на Кикерс Офенбах в двубой от осминафиналите.

Байерн с нова издънка, този път в Бундеслигата (ВИДЕО)

Баварците се препънаха срещу Айнтрахт във Франкфурт след 0:1 от Астън Вила през седмицата

Борусия (Дортунд) се провали в Берлин при визитата си на Унион (ВИДЕО)

Рурците влязоха в серия победа - загуба

Сензация! Леверкузен със звучен провал срещу слабака Холщайн Кил (ВИДЕО)

"Аспирините" имаха аванс от 2:0, но взеха само точка

Компани: Трябва да се върнем към победите още в мача срещу Айнтрахт

Специалистът ще се опита да забрави максимално бързо двубоя с Астън Вила

Айнтрахт с четвърта поредна победа в Бундеслигата, надделя над Холщайн Кил като гост (ВИДЕО)