2. - Германия
  3. Борусия М`гладбах докосва Шампионска лига след класика над Байер (ВИДЕО)

Борусия М`гладбах докосва Шампионска лига след класика над Байер (ВИДЕО)

Айнтрахт отказа Хофенхайм за едно полувреме, Хановер продължава битката за оцеляване

Борусия Мьонхенгладбах се наложи с 3:0 над Байер Леверкузен в двубой от 32-ия кръг в немската Бундеслига и е на крачка от класиране за груповата фаза на Шампионска лига. Тимът на Лусиен Фавр направи много силно второ полувреме, в което паднаха и трите гола, и заслужено се поздрави с победа, която изстреля тима на втората позиция във временното класиране.

През първата част и двата тима не успяха да стигнат до чиста голова позиция, а Леверкузен отправи първия си точен удар в рамката на вратата в 38-ата минута, когато кореецът Сон  отправи добър диагонален шут, Зомер обаче успя да отклони кълбото със сетни сили в корнер.

Домакините намериха по-бързо своя ритъм след почивката и в 50-ата минута Херман бе изведен отдясно, седмицата на М`гладбах използва празното пространство и близо до аутлинията извади топката към Крузе, който на празна врата откри резултата.

Няколко минути по-късно Рафаел можеше да удвои, но не засече по най-добрия начин центриране отдясно.

Леверкузен владееше повече топката, но завършващият удар липсваше в играта на „аспирините”.

При заучено положение в 81-ата Крамер отправи диагонален шут, който бе избит от Лено, Херман бе на точното място и лесно прати топката за втори път в мрежата на Леверкузен.

Минута по-късно Херман бе заменен от Траоре, който също записа името си сред голмайсторите с отличен удар с левия крак от границата на големия пеналт, оформяйки крайното 3:0.

След победата М`гладбах вече има 63 точки, на пет пред Байер Леверкузен, и два кръга преди края на сезона е почти сигурен участник в груповата фаза на Шампионска лига.

В друг двубой от 32-ия кръг Айнтрахт се наложи с 3:1 над Хофенхайм. Домакините си осигуриха комфортен аванс от три гола през първото полувреме, което и реши мача. Оципка откри в 18-ата, а Серефович удвои девет минути по-късно. В 34-ата Чандлър бе точен за 3:0 и Айнтрахт се оттегли на почивката, водейки с класическото 3:0.

През втората част домакините свалиха оборотите и в 51-ата Кевин Воланд намали на 1:3, но Хофенхайм не успя да стигне до нещо повече и срещата завърши при този резултат.

Борещият се за оцеляване Хановер не успя да пречупи гостуващия тим на Вердер и двата тима завършиха при резултат 1:1. Домакините откриха чрез Стиндъл в 21-ата, но не успяха да запазят аванса си, който бе заличен от Юнузович в 78-ата минута. Така Хановер за момента изпревари Падерборн в класирането с 32 точки, но е и с мач повече два кръга преди финала на сезона в Германия.

Щутгарт – Майнц 05 играят от 19:30

Какъв мач! Леверкузен срази Волфсбург с 4:3 в спиращ дъха спектакъл (ВИДЕО)

Двубоят бе изпълнен с обрати

Байерн пази Нойер

Вратарят под въпрос до последно

Вердер с първи успех

Гостите от Бремен бият с 10 човека в Майнц

Байерн размаза Холщайн Кил, вкара цели шест попадения на опонента си (ВИДЕО)