2. - Германия
  3. Борусия М'Гладбах и Волфсбург сложиха запомнящ се край на годината в Бундеслигата

Борусия ще зимува в тройката след 2:2 с "вълците" в последната среща от есенния дял на шампионата

Борусия М’Гладбах и Волфсбург направиха атрактивно 2:2 в дербито от  17-ия кръг на Бундеслигата, което сложи край на есенния дял на шампионата в Германия. Двата отбора изиграха много равностоен мач с 4 гола след почивката и удължиха сериите си без загуба.

Двата тима завършват годината в страхотна форма. Борусия не познава вкуса на поражението в 8 поредни кръга в Бундеслигата, а „вълците” от 9.

През първата част гостите от Волфсбург имаха по-добрите положения пред 53 300 зрители на „Борусия парк”, но не успяха да вземат аванс.
След почивката домакините играха по-добре, но падналите 4 гола бяха поделени поравно в двете врати.

В 53-ата минута след продължителна атака Рикардо Родригес центрира отляво, Диего овладя и от много трудна позиция промуши в долния десен ъгъл за 1:0 за Волфсбург. Това бе първи гол на бразилеца от август насам.

Отговорът на М’Гладбах беше подобаващ. Рафаел навърза трима защитници и по диагонала мощно оплете в мрежата с 9-ия си гол за сезона в 59-ата минута – 1:1.

В 64–ата Хуан Аранго от пряк свободен удар матира Беналио с перфектен удар над стената в горния десен ъгъл и с помощта на напречната греда направи обрата пълен.

Волфсбург не се предаде и 4 минути преди края Калиджури напредна и стреля, Луис Густаво бе блокиран от Тер Щеген на няколко метра от целта, но на празна врата резервата Бас Дост лесно изравни за 2:2 и донесе точка на „вълците” с първото си попадение за сезона.

Борусия М’Гладбах завършва годината в тройката като има 33 точки на трета позиция. Волфсбург след 9 поредни мача без поражение събира 30 точки на пето място.

Клоп казал "Да" на Ред Бул през 2022 година

В Германия тема №1 продължава да бъде новата работа на специалиста

Байерн с нова издънка, този път в Бундеслигата (ВИДЕО)

Баварците се препънаха срещу Айнтрахт във Франкфурт след 0:1 от Астън Вила през седмицата

Борусия (Дортунд) се провали в Берлин при визитата си на Унион (ВИДЕО)

Рурците влязоха в серия победа - загуба

Сензация! Леверкузен със звучен провал срещу слабака Холщайн Кил (ВИДЕО)

"Аспирините" имаха аванс от 2:0, но взеха само точка

Компани: Трябва да се върнем към победите още в мача срещу Айнтрахт

Специалистът ще се опита да забрави максимално бързо двубоя с Астън Вила

Айнтрахт с четвърта поредна победа в Бундеслигата, надделя над Холщайн Кил като гост (ВИДЕО)