2. - Германия
  3. Борусия (М’Гладбах) стигна до обрат с човек по-малко (ВИДЕО)

Борусия (М’Гладбах) стигна до обрат с човек по-малко (ВИДЕО)

Отборът победи Дармщад с 3:2, Гранит Джака бе изгонен

Борусия (Мьонхенгладбах) победи Дармщад в двубой от 17-ия кръг на Бундеслигата. Борусия се наложи с 3:2 на своя стадион. Домакините завършиха двубоя с човек по-малко, но въпреки това стигнаха до трите точки накрая.

Резултатът бе открит от гостите в 28-ата минута. Марсел Хелер се разписа. В 38-ата минута Гранит Джака бе изгонен, но в края на полувремето Ларс Щиндъл изравни.

Малко след началото на втората част, Борусия (МГладбах) си върна преднината  с гол на Нордвайд. В 67-ата минута Сандро Вагнер възстанови равенството.

Драмата беше пълна и четири минути преди края на редовното време Оскар Венд донесе успеха на домакините.

С този успех Борусия (Мьонхенгладбах) събра 29 точки и заема четвъртото място. Дармщад е на 13-ата позиция и има 18 точки.

Айнтрахт с четвърта поредна победа в Бундеслигата, надделя над Холщайн Кил като гост (ВИДЕО)