2. - Германия
  3. Бундеслига: Арминия шокира Лайпциг като гост, Айнтрахт докосна четвъртото място (ВИДЕО)

Вижте всички резултати от играните днес срещи

Айнтрахт (Франкфурт) се доближи само на точка зад отбора на Хофенхайм, който заема четвъртото място във временното класиране на Бундеслигата, след като "орлите" спечелиха с 1:0 регионалното дерби с Майнц 05. Йеспер Линдстрьом затвърди впечатлението, че се намира в прекрасна форма, реализирайки единствения гол в 35-ата минута.

Домакините бяха по-активният отбор през първата част и заслужено взеха аванс десетина минути преди почивката, когато организираха страхотна контраатака. Хасебе отне топката пред собственото си наказателно поле, след което Роде изведе много добре Боре, който излезе сам срещу стража на гостите, но въпреки че можеше да завърши и сам, пусна встрани към Йеспер Линдстрьом, който откри резултата с третия си гол за последната седмица.

Майнц започна по-добре втората част, но това бе за кратко. В 60-ата минута само късметът помогна на гостите да не изостават с два гола, след като Хрустич прехвърли излезлия напред Центнер с удар от близо 30 метра, след което топката срещна напречната греда. Боре не успя с добавката и така резултатът остана само 1:0. В 67-ата минута Боре пропусна нов добър шанс, след като бе изведен очи в очи с Центнер, но тук стражът на Майнц се намеси добре и изби.

В самия край Аарон бе изведен много добре на наказателното поле, но Трап затвори ъгъла и изби. Така Айнтрахт заслужено спечели трите точки днес и завършва годината с едва една домакинска загуба.

Арминия Билефелд пък  поднесе една от изненадите на 17-ия кръг в Бундеслигата, побеждавайки като гост РБ Лайпциг с 2:0. Намиращия се в зоната на изпадащите отбор на Франк Крамер постигна това, доигравайки последните 20 минути от мача с 10 души. В герои за гостите се превърнаха Яни Сера и Масая Окугава, които се разписаха при престижната победа за тима от Билефелд.

На „Ред Бул Арена“ домакините започнаха по-активно срещата и в 14-ата минута можеха да поведат в резултата. Доминик Собослай проби през центъра и стреля от границата на наказателното поле, но топката профуча покрай левия страничен стълб.

В последните 2 минути на първата част двата отбора си размениха по една опасна ситуация. Първо Андре Силва пусна пас към Анхелиньо, който стреля покрай дясната греда от границата на наказателното поле, а след това гол на Масая Окугава за Арминия не бе зачетен заради засада.

През втората част хората на Франк Крамер излязоха преобразени на терена и развинтиха „биковете“.

В 57-ата минута Патрик Вимер стреля след изпълнение на корнер. Петер Гулачи спаси, но топката отиде на крака на Яни Сера и от близка дистанция нападателят прати топката в опразнената врата – 1:0 за гостите.

Двадесет минути преди края на редовното време Арминия понесе тежък удар, след като Фабиан Клос бе изгонен с директен червен картон. Той влезе остро в краката на Вили Орбан. Първоначално реферът Франк Вилемборг му показа само жълт картон, но след като преразгледа ситуацията с ВАР промени решението си и изгони влезлия като резерва 12 минути по-рано Клос.

Това обаче само мотивира гостите и 5 минути по-късно те вкараха втори гол. След като през първата част негов гол не бе зачетен, сега Окугава записа името си сред голмайсторите, пращайки топката в долния десен ъгъл на вратата на домакините. Той получи подаване от Флориан Крюгер, който бе с основна заслуга за гола.

В 78-ата минута Андре Силва опита да намали резултата, но защитник на тима от Билефелд блокира изстрела му.

До края на мача хората на Доменико Тедеско опитаха да упражнят натиск към вратата на Стефанос Капино, но така и не достигнаха до гол и разочароваха за пореден път през сезона.

Въпреки победата Арминия остава на 17-о място в Бундеслигата с 16 точки, докато Лайпциг е на 9-о място с 22 точки в актива си.

Гостите от Бремен бият с 10 човека в Майнц

Байерн размаза Холщайн Кил, вкара цели шест попадения на опонента си (ВИДЕО)