2. - Германия
  3. Домо и голобрад сърбин изведоха Херта до първа победа за сезона (видео)

Домо и голобрад сърбин изведоха Херта до първа победа за сезона (видео)

Изпадналия във втора Бундеслига тим на Херта стартира сезона във втория ешелон с трудна победа над коравия тим на Рот Вайс Оберхаузен.

Маркус Бабел успя да дебютира успешно начело на берлинчани благодарение на нападателите си Валери Домовчийски и 18-годишния сърбин Марко Джуричин. Двамата вкараха трите попадения за „старата дама”, като Домо успя да се разпише за 1:1, а със своите първи два гола в шампионата Джуричин донесе победата на Херта. 49 хиляди верни привърженици на Херта изгледаха двубоя на Олимпийския стадион в Берлин.

Домакините не тръгнаха по най-добрия начин, като пуснаха гол още в седмата минута. Моузес Ламиди даде преднина на гостите след грешка в защитата на Херта и бърза комбинация с Маркус Кайя.

Домовчийски възстанови равенството в 30-ата минута. Българинът получи отличен пас пред вратата на Рот Вайс от Адриан Рамос и с лекота отбеляза за 1:1. Грешка на вратаря на „детелините” позволи на Херта да поведе с 2:1 в 49-ата минута. 12 минути преди края Ламиди даде надежда на гостите за точка в първия кръг, но една минута по-късно Джуричин подпечата успеха за Херта, като прокара топката между краката на противниковия вратар за 3:2.
Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)