2. - Германия
  3. Домо и Херта се издъниха, Спортинг победи Хееренвеен като гост с 3:2

Домо и Херта се издъниха, Спортинг победи Хееренвеен като гост с 3:2

Отборът на Херта допусна много сериозна домакинска издънка в мача си срещу латвийския Вентспилс в двубой от Група Д на Лига Европа.

Отборът на Херта допусна много сериозна домакинска издънка в мача си срещу латвийския Вентспилс в двубой от Група Д на Лига Европа. Двата тима завършиха при резултат 1:1 на огромния олимпийски стадион в Берлин.

Цял мач за домакините игра българският нападател Валери Домовчийски, който обаче така и не успя да отбележи гол.Домакините започнаха двубоя по-добре и съвсем логично откриха първи резултата, след като Пишчек наниза 1 попадение в 34-ата минута. След това обаче нещата за берлинчани се усложниха и те получиха изравнителен гол, благодарение на Гуракс, който донесе точката на Вентспилс в 48-ата минута.

В друг двубой от групата на  турнира, Спортинг (Лисабон) успя да стигне до трудна победа с 3:2 над Хееренвеен.

Домакините започнаха мача по-активно и и поведоха чрез Сибон, който се разписа в 12-ата минута с удар от близо. След това обаче "лисабонските лъвове" успяха да докарат нещата до пълен обрат 2:1. За него попаденията бяха дело на Муниз, който се отчете с попадения в 18-ата и 41-ата минути.

В 78-ата минута Дингстад изравни резултата, но Муниз донесе победата на гостите в 88-ата минута.

След тези два мача, отборът на Спортинг заема лидерската позиция ве групата с актив от 3 точки, Херта и Вентспилс пък делят 2-ото и 3-ото място с по 1 точка, докато Хееренвеен е на последната позиция.

Байерн пази Нойер

Вратарят под въпрос до последно

Вердер с първи успех

Гостите от Бремен бият с 10 човека в Майнц

Байерн размаза Холщайн Кил, вкара цели шест попадения на опонента си (ВИДЕО)