2. - Германия
  3. Домо записа 88 минути при злощастна загуба на Дуисбург

Домо записа 88 минути при злощастна загуба на Дуисбург

Санкт Паули победи с 2:1 след гол в последната секунда и излезе на върха във Втора Бундеслига

Изпадналият от Бундеслигата през миналия сезон Санкт Паули излезе начело в класирането на Втора Бундеслига след драматичен успех с 2:1 над Дуисбург. 88 минути за гостите игра Валери Домовчийски. Той бе заменен, за да се спечели време, но въпреки това тимът му допусна гол в последната минута.

Шиндлер даде преднина на домакините в 33-ата минута. Той бе намерен отдясно при една бърза контра на домакините и с кинжален удар по диагонала намери долния десен ъгъл на гостите – 1:0. Това сякаш стресна Дуисбург и те заиграха по-добре.

В 38-ата минута Валери Домовчийски можеше да се разпише след удар с глава, но стражът на Санкт Паули спаси удара му. Секунди по-късно обаче Дуисбург изравни, когато пак Домовчийски игра с глава, вратарят спаси, но Баич доби от няколко метра за 1:1.

В 65-ата минута Домо опита да вкара отново чрез далечен удар, но нямаше късмет. Българинът днес игра по дясното крило за своите и като цяло се справи добре в непривичната си позиция, въпреки че на моменти оставаше изолиран от играта. 4 минути по-късно Плацикас от Дуисбург получи втори жълт картон и гостите останаха с 10 човека на терена.

В 88-ата минута Домовчийски  бе сменен от Шао и това сякаш донесе лош късмет за Дуисбург. Съдията даде 3 минути продължение и с последната си атака Санкт Паули вкара победен гол. След центриране отдясно, Бартелс бе оставен сам на дузпата и заби топката в мрежата за крайното 2:1.

Така Санкт Паули излезе на върха в таблицата с 4 победи и един равен в първите 5 кръга. Дуисбург пък остана на незавидната 16-та позиция с едва 2 точки.

Айнтрахт с четвърта поредна победа в Бундеслигата, надделя над Холщайн Кил като гост (ВИДЕО)