2. - Германия
  3. Дортмунд чукна кота 50 гола с успех пред 54 000 в Мьонхенгладбах (ВИДЕО)

Дортмунд чукна кота 50 гола с успех пред 54 000 в Мьонхенгладбах (ВИДЕО)

Ройс, Мхитарян и Гюндоган с гол плюс асистенция на "Борусия парк" за 3:1

Борусия (Дортмунд) започна 2016 година в Бундеслигата с хубава победа с 3:1 като гост на Борусия Мьонхенгладбах в 18-ия кръг. Голове на Ройс, Мхитарян и Гюндоган отново намалиха разликата до лидера Байерн на 8 точки, като и тримата записаха по един гол и една асистенция.

Пред над 54 000 зрители домакините от Гладбах стреснаха своя гост с удар с глава на Кристенсен, който облиза гредата след центриране на корнер на Рафаел.

Обамеянг пропусна да засече в мрежата, а Гюндоган тресна гредата на безпомощния Зомер след добро залъгващо движение на Обамеянг. Две минути по-късно габонската звезда направи още един нехарактерен за него пропуск.

4 минути преди паузата Гюндоган пусна на Ройс в идеалния момент и русокосият плеймейкър огорчи бившия си клуб с безпощаден нисък удар. Преди почивката Мхитарян изпусна добра възможност за бърз втори гол.

Пет минути след почивката Дортмунд показа цялата философия на бившия си наставник Юрген Клоп и настоящия Томас Тухел в рамките на няколко секунди. Хумелс спря атака на съперника и това се превърна веднага в светкавична контра, а Мхитарян пробяга целия терен, за да получи пас наляво от Ройс и арменецът завърши точно за 2:0.

Мьонхенгладбах се върна в мача и Рафаел вкара за 1:2 след пас на Щиндъл, за да матира Бурки в долния ъгъл. Това бе 19-и гол или асистенция на бразилеца в последните му 18 срещи.

Дортмунд отново хвана противника в крачка и Обамеянг пусна турбото с топка в крака, финтира защитник и се хвана за главата след нов пропуск.

Четвърт час преди края домакините нямаха такъв късмет и след още една контра Мхитарян центрира идеално за Илкай Гюндоган, който за трети път прати в мрежата на Гладбах – 3:1.

Така за 11-и път този сезон в Бундеслигата Борусия (Дортмунд) вкара три или повече гола и стигна кота 50 за сезона.

Борусия (Д) има 41 точки на второто място, лидерът Байерн е с 49, а М'Гладбах е четвърти с 30.

14
Какъв мач! Леверкузен срази Волфсбург с 4:3 в спиращ дъха спектакъл (ВИДЕО)

Двубоят бе изпълнен с обрати

Байерн пази Нойер

Вратарят под въпрос до последно

Вердер с първи успех

Гостите от Бремен бият с 10 човека в Майнц

Байерн размаза Холщайн Кил, вкара цели шест попадения на опонента си (ВИДЕО)