3. Дортмунд и Рангелов официално в Лига Европа

Дортмунд и Рангелов официално в Лига Европа

Борусия падна от Фрайбург, но запази 5-ото си място в класирането

Димитър Рангелов и Борусия (Дортмунд) ще играят в Лига Европа през сезон 2010/10.

Българският национал и неговите съотборници загубиха визитата си на Фрайбург с 1:3, но въпреки това мястото на отбора в евротурнирте остана непокътнато.

Рангелов бе резерва за Дортмунд и се появи в игра в 73-ата минута след като замени Блашчиковски. Борусия завършва на 5-о място в крайното класиране с 57 точки, а Фрайбург са 14-и с 35.

Първата част завърши при резултат 0:0. В 47-ата минута „жълто-черните” откриха резултата. Гроскройс подаде към Бариос и той реализира 20-ия си гол от началото на сезона. Треньорът на Фрайбург направи две смени в своя състав и те дадоха резултат. В 60-ата минута Идрису вкара за 1:1 на „Баденова Щадион”. 10 минути по-късно домакините направиха пълен обрат чрез Сисе. Крайното 3:1 оформи отново Сисе в добавеното време на двубоя.

На собствения си стадион „Фолксваген Арена” миналогодишният шампион на Германия Волфсбург стигна до лесна победа над Айнтрахт (Франкфурт) с 3:1.

Двубоят бе без значение за двата тима, след като „вълците” и тима от Франкфурт нямаха шансове за зона „Европа”, както и да изпаднат от Бундеслигата.

Все пак Дзеко и компания зарадваха своите привърженици днес. Още до почивката Волфсбург дръпна с 3:0 след попадения на Мисимович (21’), Райтер (31’) и Дзеко (34’). 4 минути преди края на мача Алтинтоп вкара почетно попадение за Айнтрахт.

Националът на Босна и Херцеговина Един Дзеко пък стана голмайстор на Бундеслигата с 23 попадения. Неговият тим финишира на 8-а позиция с 50 точки, а Айнтрахт са 10-и с 46.

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)