2. - Германия
  3. Дортмунд удари Вердер в драма с пет гола и два пълни обрата (ВИДЕО)

Дортмунд удари Вердер в драма с пет гола и два пълни обрата (ВИДЕО)

Борусия спечели с помощта на златната резерва Адриан Рамос и пак е на 5 точки зад Байерн

Борусия (Дортмунд) надигра Вердер с 3:2 в драматичен мач с два пълни обрата на „Сигнал Идуна Парк” и отново се доближи само на пет точки от лидера и шампион Байерн Мюнхен. И петте попадения паднаха след почивката.

Мхитарян изведе Обамеянг в чиста позиция и габонецът прехвърли излезлия Вайдвалд за 1:0 с 23-ия си гол за сезона в Бундеслигата.

Алехандро Галвес изравни за „бременските музиканти” в 69-ата минута след лошо изчистена топка и рикошет от Кастро, който прати топката в далечния ъгъл.

Пет минути по-късно резервата за гостите Левин Йозтунали проби отдясно, бе фаулиран от Бендер, но се изправи, използва авантажа и подаде на Златко Янузович, който изведе Вердер напред – 2:1 и пълен обрат.

Дортмунд отвърна бързо и изравни след още три минути. Марсел Шмелцер центрира в наказателното поле и Шинджи Кагава бе точен – 2:2.

Адриан Рамос влезе в 80-ата минута и му трябваха секунди да вкара победния гол след центриране от корнер  на Мхитарян за 3:2.

Гостите от Бремен бият с 10 човека в Майнц

Байерн размаза Холщайн Кил, вкара цели шест попадения на опонента си (ВИДЕО)