2. - Германия
  3. ДРАМА: РБ Лайпциг изпусна победата в 94-ата минута (ВИДЕО)

ДРАМА: РБ Лайпциг изпусна победата в 94-ата минута (ВИДЕО)

Айнтрахт открадна с късен гол за 1:1

РБ Лайпциг бе на секунди от четвърта победа в пет мача от Бундеслига, но допусна гол в 94-ата минута и стигна само до 1:1 при визитата си на Айнтрахт (Франкфурт) от 10-ия кръг на германското първенство.

Бразилският защитник Тута подели точки, след като се разписа с глава в 4-ата минута на добавеното време.

Преди да се стигне до драматичната развръзка, в 35-ата минута гостите изпълниха ъглов удар, Вили Орбан отклони топката с глава, а най-съобразителен след това се оказа Юсуф Поулсен.

Той изпревари защитниците на Айнтрахт и с акробатичен удар от близко разстояние даде аванс на гостите в резултата.

Така воденият от Джеси Марш тим на Лайпциг заема осма позиция в класирането с 15 точки, на 6 от лидера Байерн, докато Айнтрахт е на 15-а позиция с 9 точки след 6 ремита и само един успех, постигнат над шампионите от Мюнхен.

Вердер с първи успех

Гостите от Бремен бият с 10 човека в Майнц

Байерн размаза Холщайн Кил, вкара цели шест попадения на опонента си (ВИДЕО)