2. - Германия
  3. Драматичен обрат за Вердер над Бохум - 3:2

Драматичен обрат за Вердер над Бохум - 3:2

Само 3 минути, след като влезе в игра Фрингс донесе победата на "бременските музикнти"

Вердер постигна много трудна победа над Бохум в среща от германската Бундеслига. След като направи пълен обрат. Играчите на Томас Шааф губеха с 1:2 в 63-ата минута, но успяха да завършат срещата с успех от 3:2. Изморени от двубоя с Валенсия „бременските музиканти” събраха сили да вземат трите точки, в ситуация, в която всичко изглеждаше загубено.

Гостите поведоха чрез Дедич, и така завърши първата част. Равенството бе възстановено от Пизаро, но Бохум отново поведе в 63-ата благодарение на Дедич, вердер отново върна попадението, този път точен бе Марин в 65-ата, а крайното 3:2 бе оформено от Фрингс в 81-ата.

Играчите на Томас Шааф излязоха доста изморени след срещата с Валенсия, която играха в четвъртък от Лига Европа, което даде шанс на гостите от Бохум да поведат в резултата в 14-ата минута. Прокоп организира много добра атака за Бохум, подаде към Сестак, който с премерен изстрел с десния крак прати топката в долния десен ъгъл на вратата на Визе – 0:1.

Естествено „музикантите” разбраха, че трябва да се връщат в резултата и започнаха да правят атака след атака, но до края на първата част не успяха да намерят попадението.

През втората част стана много интересно, защото започнаха да валят гол, след гол. Вердер успя да направи резултата равен в 58-ата минута, чрез Пизаро. Налдо влезе на скорост в половината на гостите, подаде към Пизаро, който моментално стреля към левия ъгъл на врата и направи резултата 1:1.

Отново гостите обаче съумяха да поведат в резултата в 65-ата минута. Холтиби нахлу на скорост в наказателното поле на Вердер и подаде към Дедич, който не сбърка и направи резултата 1:2.

Радостта им обае не бе за дълго, защото отново резултата стана равен, след като Марин засече много добро центриране от Баргфридж и остави вратаря на Бохум безпомощен, след като прати топката в долния ляв ъгъл на вратата – 2:2.

Пълният обрат стана факт в 81-ата минута. Фрингс влезе като резерва в 78-ата минута и само 3 минути по-късно се разписа за своя отбор Вердер. Фрингс направи самостоятелен пробив през центъра и с изстрел от около 20 метра направи резултата 3:2 в полза на домакините.

Трите точки изравняват Вердер с Хамбургер на 5-ата позиция с 43 точки. В Бохум положението не е никак розово, защото те са на незавидната 14-та позиция с едва 28 точки, на 5 точки то чертата за изпадане.

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)