2. - Германия
  3. Дузпи за триумф на Байерн в голяма драма с Лайпциг (ВИДЕО)

Дузпи за триумф на Байерн в голяма драма с Лайпциг (ВИДЕО)

Любимецът на "Ред Бул Арена" Тимо Вернер изпусна решаващ наказателен удар

Байерн Мюнхен победи Лайпциг с 5:4 след дузпи на "Ред Бул Арена" в изключително интересен и драматичен мач от втория кръг в турнира за Купата на Германия. Редовното време на срещата завърши при резултат 1:1, като в него едно от главните действащи лица бе съдията.

В 35-та минута Артуро Видал фаулира Форсберг и съдията отсъди дузпа. След това обаче се консултира с асистента си и отмение наказателния удар, тъй като нарушението бе извън наказателното поле.

В 54-та минута Наби Кейта получи много спорен втори жълт картон. Той хвана за фланелката Левандовски за по-малко от секунда, а полякът веднага се строполи на тревата.

След това Лайпциг получи правото да изпълни спорна дузпа. Тя беше отсъдена за нарушение на Жером Боатенг в 69-та минута. Емил Форсберг по традиция не сбърка от бялата точка.

В 73-та минута Байерн изравни. Тиаго Алкантара вкара с глава след впечатляващ пас на Боатенг зад защитата.

Допълнителните 30 минути логично бяха с доминация на Байерн предвид численото предимство и тимът направи няколко пропуска, за да подпечата, че срещата ще се реши в дузпи.