2. - Германия
  3. Енерги и Ангелов победени от гостуващия новак Падербон с 1:2

Енерги и Ангелов победени от гостуващия новак Падербон с 1:2

Новакът във втора Бундеслига Падерборн изненада неприятно Станислав Ангелов и неговият Енерги Котбус с победа като гост в мач от 23-я кръг на шампионата

Новакът във втора Бундеслига Падерборн изненада неприятно Станислав Ангелов и неговият Енерги Котбус с победа като гост в мач от 23-я кръг на шампионата. Гостите от едноименния град победиха Енерги с 2:1, след като осъществиха пълен обрат през второто полувреме на мача. Станислав Ангелов прекара 61 минути на терена, когато бе заменен от наставника си Клаус Дитер Волиц.

През първото полувреме домакините бяха господари на терена пред публиката на собствения си „Стадион на Приятелството”. Играчите на Енерги създаваха положение след положение пред вратата на Каспер Йенсен. Станислав Ангелов се включи добре в нападателната стратегия на тима си подкрепяше добре тримата нападатели, които стояха на върха на атаката. В 23-ата Ангелов опита извеждащо подаване към Нилс Петерсен. Топката достигна до тарана, но той бе изпреварен от вратаря на гостите. Натискът на Енерги даде резултат и в 34-ата минута падна първото попадение в срещата.

„Девятката” Емил Юла намери мрежата на Йенсен за осмия си гол през сезона. Стивен Ривич центрира в наказателното поле, Юла пое топката на гърди и без подготовка отправи удар от въздуха, който попадна в десния ъгъл на вратата на Падерборн.

След почивката новакът във втора Бундеслига, който през миналия сезон бе воден от българския специалист Павел Дочев, се активизира и успя да изравни в 54-ата минута. Равенството възстанови нападателят на гостите Махир Саглик, който простреля Герхард Тремел от 25 метра с истински снаряд.

В 62-ата минута терена напусна Станислав Ангелов, който бе заменен от Леонард Квойке. Пред Енерги се откриха още няколко възможности в противниковата половина, но те не доведоха до ново попадение. В 73-ата гостите изненадващо стигнаха до пълен обрат с гол на Даниел Брюкнер. Бранителят на домакините Овидиу Бурса допусна катастрофална грешка, с която предостави топката на голмайстора Махир Саглик. Той пусна бързо към Брюкнер, той напредна към наказателното поле и от 14 метра стреля в мрежата на Тремел за 2:1.

До края на срещата Енерги не предложи нищо конструктивно в половината на гостите и двубоят приключи с победа за гостите.

След като напусна първа Бундеслига Енерги не впечатлява и с представянето си във втория ешелон. Тимът от Котбус се намира на 12-а позиция с актив от 27 точки след 23 кръга. Падерборн от своя страна е една от приятните изненади в лигата със седмата си позиция и 34 точки.

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)