2. - Германия
  3. Енерги спря Волфсбург за титлата, Рангелов отново бележи

Енерги спря Волфсбург за титлата, Рангелов отново бележи

Отборът на Енерги Котбус успя да победи с 2:0 лидера Волфсбург и завърза още повече борбата за титлата в немската първа Бундеслига. Енерги надхитри „вълците” през втората част, а Димитър Рангелов се записа сред голмайсторите. Станислав Ангелов започна като титуляр, игра добре, но бе заменен в средата на второто полувреме.

Волфсбург бе по-добрият тим в началото на мача и създаде няколко много изгодни положения, които обаче бяха пропуснати от Един Дзеко. Неговият партньор в атаката на „вълците” Графите също направи няколко пропуска, а стражът на домакините Тремел изигра мача на живота си и спаси всичко възможно.

През второто полувреме Енерги изравни играта и положенията се редуваха и пред двете врати. Дзеко на два пъти не успя да преодолее Тремел. Дежада, Мисимович и Графите също опитаха своя шанс, но и те се оказаха безсилни пред реакциите на вратаря на домакините. Стигна се до 72-ата минута, когато Димитър Рангелов все пак успя да открие резултата. Ивица Илиев проби добре отляво, центрира на главата на Рангелов и българинът отблизо мушна топката в мрежата на Беналио.

След гола, Волфсбург започна да атакува с всички сили, но пропуски направиха Дзеко, Пекарик и бранителят Дзакардо, който се бе включил да помага на своя отбор. Герхард Тремел обаче бе безгрешен днес и отрази всички удари към своята врата. Енерги пък играеше на контраатаки и при една от тях в 87-ата минута Ервин Скела успя да вкара втори гол и да реши всичко в този мач. Денис Сьоренсен изведе Скела сам срещу вратаря и за нападателя на домакините не бе проблем да преодолее Беналио с техничен удар – 2:0.

До края на мача Волфсбург опита да върне поне едно попадение, но първо удар на Дзеко бе спасен от блестящия Тремел, а в добавеното време Мисимович нацели гредата, като това бе и последното по-интересно положение в срещата.

Така с този успех Ангелов, Рангелов и компания изплуваха от опасната зона и вече са 15-и с актив от 26 точки. Волфсбург пък остава лидер в класирането с 57 точки в актива си, 2 пред Херта и 3 пред шампиона Байерн.

Байерн пази Нойер

Вратарят под въпрос до последно

Вердер с първи успех

Гостите от Бремен бият с 10 човека в Майнц

Байерн размаза Холщайн Кил, вкара цели шест попадения на опонента си (ВИДЕО)