2. - Германия
  3. Фамозен Хосе Паоло Гереро отказа Галатасарай от Купата на УЕФА

Фамозен Хосе Паоло Гереро отказа Галатасарай от Купата на УЕФА

Хамбург устоя на босфорския ад, който бяха подготвили Галатасарай и техните привърженици за ответния осминафинален мач за Купата на УЕФА. След като поведоха в резултата с 2:0 и бяха стъпили с един крак в четвъртфиналите, Галатасарай бе шокиран на два пъти от фамозния Хосе Паоло Гереро, който върна отбора си в мача само за три минути. С крайното 3:2, оформено в 90-ата минута от Ивица Олич, Хамбург продължава напред в очакване на следващия си съперник, който ще стане ясен този петък след жребия в Нион.

Галатасарай посрещна немския си съперник на „Али Сами Йен” с добър актив от първия двубой, след като успя да измъкне 1:1 на „АОL Арена”.

Футболистите на Бюлент Коркмаз не започнаха срещата си по най-удачния начин, тъй като в рамките на първия половин час игрово време Галатасарай почти не застраши вратата на Франк Рост. Хамбург рядко предоставяше свободно място за офанзивните играчи на домакините, като добри положения създадоха Хосе Паоло Гереро, който бе един от най-активните за своя тим и изнесения нападател Ивица Олич, който се радваше на добри флангови центрирания към наказателното поле на Де Санктис.

Домакините се съвзеха след първоначалните си офанзивни неуспехи и с голяма доза късмет излязоха напред в резултата. Това се случи в самия край на първото полувреме, когато Боатенг спъна Милан Барош в наказателното си поле, при което Педро Проенса посочи бялата точка. 11-метровият удар бе точно изпълнен от Хари Кюъл, при което Галатасарай се оттегли на почивката с гол преднина в общия резултат.

Само три минути след подновяването на играта домакините се добраха до още един гол, станал дело на Милан Барош. Чешкият национал реализира красив гол с прехвърлящ удар, след като при двоен пас с Арда нахлу в пеналта на Хамбург. Интригата в този момент като че се бе изпарила, но Хосе Паоло Гереро бе на друго мнение.

Перуанецът наниза два светкавични гола в рамките на три минути между 57-ата и 60-ата, с което прати Галатасарай в нокдаун. С изкусен изстрел от 22 метра Гереро прати топката в горния ляв ъгъл на Де Санктис, за да намали головия пасив до 2:1.

Въпреки това „хамбургерите” се нуждаеха от още един гол за да продължат участието си в последното издание на турнира за Купата на УЕФА. Той не закъсня и в 60-ата минута Гереро направи двойния си удар. Олич намери своя съотборник на границата на наказателното поле, той преодоля Яман и със силен шут се разписа за 2:2.

Това не бе всичко, което сътвориха гостите. Въпреки че правилото за гол на чужд терен работеше в тяхна полза играчите на Хамбург сложиха категоричен край на двубоя край Босфора. Ивица Олич нанесе решителния удар в 90-ата минута. С помощта на Хари Кюъл, който покриваше засадата хърватинът напредна спокойно към наказателното поле и без колебание отказа стража на домакините за трети път тази вечер.

Така след вълнуващи 90 минути на „Али Сами Йен” Хамбург ще прави компания на другия немски представител, Вердер, в жребия за четвъртфиналите в турнира за Купата на УЕФА.

Галатасарай – Хамбург 2:3 (3:4 общ резултат)
1:0 Хари Кюъл 42’ (д)
2:0 Милан Барош 48’
2:1 Хосе Паоло Гереро 57’
2:2 Хосе Паоло Гереро 60’
2:3 Ивица Олич 90’

Стартови състави:

За Галатасарай: Морган Де Санктис, Фатих Серкан, Хари Кюъл, Хакан Балта, Волкан Яман, Сабри Сариоглу, Бариш Озбек, Айхан Акман, Арда Туран, Линкълн, Милан Барош;
Треньор: Бюлент Коркмаз

За Хамбург: Франк Рост, Колин Бенямин, Жером Боатенг, Йорис Матайсен, Денис Аого, Марсел Янсен, Давид Яролим, Алекс Силва, Йонатан Питройпа, Ивица Олич, Хосе Паоло Гереро’
Треньор: Мартин Йол

Рефер: Педро Проенса (Португалия)

Стадион: „Али Сами Йен” – 23 500 зрители
Вердер с първи успех

Гостите от Бремен бият с 10 човека в Майнц

Байерн размаза Холщайн Кил, вкара цели шест попадения на опонента си (ВИДЕО)