2. - Германия
  3. Германия не пропусна да запише 10 от 10 (ВИДЕО)

Германия не пропусна да запише 10 от 10 (ВИДЕО)

Красиви голове белязаха боя над Азербайджан

Германия победи лесно Азербайджан като домакин с 5:1 в последна среща от Световните квалификации в група "C:.

Така възпитаниците на Йоаким Льов завършиха квалификациите с пълен актив от точки - 30. Статистиката сочи, че тимът има 43 вкарани гола срещу само 4 допуснати.

Иначе голеадата в Кайзерслаутерн беше открита от Леон Горецка в 8-та минута, който реализира красиво с пета.

Рамил Шейдаев обаче изравни в 34-та минута. Младият нападател на Карабах буквално се подигра на два пъти със защитника Антонио Рюдигер преди да прати топката зад Бернд Лено.

Полувремето завърши при равенство, но след това логично головете за Бундестима заваляха.

В 54-та минута Сандро Вагнер реализира с глава след центриране отдясно на Юлиан Бранд. Трябваше видеотехнологията да се включи, за да се потвърди, че топката мина гол линията.

В 64-та минута Бадави Хюсеинов си отбеляза автогол след центриране от корнер и удар на Рюдигер.

Четвъртото попадение за Германия бе дело отново на Горецка в 66-та минута. Звездата на Шалке вкара отблизо след пас на Лерой Сане.

Крайният резултат 5:1 беше оформен от Емре Джан, който прониза вратата на гостите с фамозен далечен шут от над 25 метра.

Така Германия очаквано оглави групата и вече мисли за Мондиала в Русия. Азербайджан от своя страна остана на 5-та позиция с актив от 10 точки. Тимът записа 3 победи в квалификациите.

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)