2. - Германия
  3. Германия с втора победа, Словения отпада

Германия с втора победа, Словения отпада

Бундестимът крачи уверено към ¼-финалите

Германия записа втора победа на Европейското първенство по футбол за юноши до 17 г. – 1:0 над Словения на стадион „Лазур” в Бургас. След 2:0 над Белгия в първия двубой Бундестимът крачи уверено към ¼-финалите, но все още те не са официално достигнати.

Победата над Словения бе подпечатана с гол на Егещайн в 8-ата мин. Тогава нападателят на Германия засече с крак центриране от корнер на първа греда и прати топката в мрежата зад вратаря Водишек.

В 26-ата мин Феликс Паслар си нагласи много добре топката пред дестия ъгъл на наказателното поле и шутира към противоположния ъгъл на вратата, но нацели греда. Немците изпуснаха още няколко отлични възможности през първото полувреме. След почивката темпото на игра значително спадна и сериозни опасности липсваха.

Гелмания води в група „В” с 6 т. Белгия е на второ място с 3, колкото има и Чехия. Словенците отпадат след две загуби. Остава им да изиграят мача си срещу Белгия на 12 май от 19 часа в Бургас. По същото време  в Стара Загора Германия играе с Чехия.

Словения
U17: 1. Вадишек – 17. Ром, 6. Гучек, 5. Цвйетичанин, 2. Чоралич – 10. Валенчич, 4. Огринец, 14. Средойевич (55 – 13. Петрич), 7. Новак (7 – 8. Петрович), 11. Елшник (68 - 16. Пишек) – 9. Млакар
Германия U17: 1. Фроман – 18. Бусам, 13. Неселер, 6. Абу Хана, 5. Каракас – 4. Гюл, 15. Йозкан, 2. Паслак, 10. Шмид (61 – 7. Гайгер), 3. Бурнич (74 – 17. Акьол) – 9. Егещайн (52 – 16. Сера)
Голмайстор: Егещайн 8
Жълти картони: Огринец, Цвйетичанин, Млакар (Словения)

Главен съдия: Адриен Жакотет

Белгия победи с 3:0 Чехия и заплете сериозно интригата в група Б на Европейското първенство за юноши до 17 години. Двата отбора имат по 3 точки и ще водят битка до последно за класиране на четфъртфиналите. В 28-та минута Исмаил Азауи пое едно дълго подаване пред границата на наказателното поле, преодоля чешки защитник и шутира, но вратарят Йедличка изби удара му. Топката обаче отново попадан в него и този път Азауи не сгреши пред опразнената врата – 1:0. В 60-та минута капитанът на белгийците Фас фаулира Садилек в наказателното поле, но вратарят на белгийците Тункенс успя да спаси изпълнената от Лингър дузпа. В 72-та минута белгийците също получиха правото да изпълнят дузпа – Риго се измъкна сам срещу вратаря Йедличка и той го фаулира, заради което получи директен червен картон от главния съдия Кристоферсен. Исмаил Азауи бе безкомпромисен от бярата точка, вкарвайки втория си гол в мача. В 78-та минута Денис Ван Варенберг направи резултата класически в полза на „червените” дяволи. Той получи топката около точката за изпълнение на дузпи и с точен шут я изпрати в долния десен ъгъл на вратата на Чехия.

Чехия U17: 16. Йедличка – 3. Холик, 4. Рихтер (к), 20. Халуш, 2. Гранечни – 13. Крал, 18. Жежулка, 6. Садилек, 9. Чермак (71 – 11. Бреда) (75 – 1. Трукса), 8. Лингър (62 – 7. Ваничек) – 10. Шашинка

Белгия U17: 1. Тункенс – 2. Делорж, 3. Сейгърс, 4. Фас (к), 5. Янсенс – 6. Тюс, 7. Азауи (80+1 – 17. Ванкамп), 8. Адемоглу, 10. Мангала (69 – 15. Риго), 11. Данеелс (41 – 18. Верет) – 9. Ван Ваеренберг

Голмайстори: 0:1 Азауи (28), 0:2 Азауи (75-дузпа), 0:3 Ван Варенберг (78)
Жълти картони: Йедличка, Шашинка (Чехия), Риго (Белгия)
Червен картон: Йедличка (Чехия)

Главен съдия: Мадс-Кристофер Кристоферсен (Дания)
Айнтрахт с четвърта поредна победа в Бундеслигата, надделя над Холщайн Кил като гост (ВИДЕО)