2. - Германия
  3. Германия смаза Ирландия с игра, но би само с 1:0 (ВИДЕО+СНИМКИ)

Германия смаза Ирландия с игра, но би само с 1:0 (ВИДЕО+СНИМКИ)

Марио Гомез прати Бундестима на първото място в група С

На стадион „Парк де Пренс“ в Париж отборът на Германия победи икономично Северна Ирландия с 1:0 и спечели първото място в група „С“ на Евро 2016. Единственото попадение бе дело на Марио Гомез в 29-та минута.

Световните шампиони би трябвало да са разочаровани, че не постигнаха по-изразителна победа, тъй като безспорно бяха по-добрия отбор на терена, но изключителното представяне на вратаря на ирландците Майкъл Макгавърн ги остави с едно попадение

Още от първите минути Германия пое инициативата и до 12-та минута последователно Томас Мюлер, Марио Гьотце и Джошуа Кимич застрашиха Макговърн, но не успяха да му отбележат.

Малко след това Йозил и отново Мюлер се опитаха да открият резултата, но излезли сами срещу вратаря, късметът не им достигна.

Ирландците успяха да отговорят, макар и слабо с удар на Джейми Уорд в очертанията на вратата, но това не бе проблем за Мануел Нойер.

Минута по-късно Мюлер отново застраши вратата на Ирландия, а в 29-та Марио Гомез успя да открие резултата.

След бърза атака на германците, Мюлер излезе срещу Макговъри, но се изтегли встрани. Той върна топката назад към Гомез, който на празна врата, въпреки многото защитници в зелено, успя да прати топката в мрежата.

До края на полувремето Мюлер и Гьотце пробваха да удвоят преднината на своите, но без успех.

В началото на втората част Гьотце имаше още два шанса пред себе с, но след като не успя да реализира и тях, бе заменен от Андре Шурле.

Малко преди час игра Сами Кедира среля в обсега на Макговърн и втори гол не падна.

В 69-та минута на мястото на Сами Кедира влезе Бастиан Швайнщайер, като по този начин той стана германският футболист с най-много мачове на еврофинали (15), задминавайки Филип Лам с 14.

В 82-та минута, отново перфектният Макговърн спаси удар с глава на Гомез от близка дистанция  със страхотен рефлекс, а след това направи същото и с удари на Йозил и отново Гомез.

Така Германия изпълни задачата си и е на първо място в група С, като очаква да разбере противника си на 1/8 финалите. Той ще бъде един измежду Албания, Словакия и третия в група Е.

Гостите от Бремен бият с 10 човека в Майнц

Байерн размаза Холщайн Кил, вкара цели шест попадения на опонента си (ВИДЕО)