2. - Германия
  3. Гладбах думна 5:0 Херта и разклати третата им позиция (ВИДЕО)

Гладбах думна 5:0 Херта и разклати третата им позиция (ВИДЕО)

Борусия (Мьонхенгладбах) се намърда в топ 4 на Бундеслигата с категорична победа 5:0 над Херта Берлин, чиято трета позиция се разклати сериозно на „Борусия Парк Щадион”.

Победата приближи „жребците” на три точки от техните гости в битката за Шампионската лига през следващия сезон.

Торган Азар даде заслужен аванс на Гладбах на почивката. Домакините изглеждаха повече от добре през първото полувреме, като единствената изненада беше, че не водеха по-убедително.

Единственият гол дойде след грешка на вратаря на Херта Руне Ярщайн, който изчисти топката лошо. Махмут Дахуд изведе Азар, който отбеляза.

Яршайн се реваншира с няколко отлични спасявания, но скоро натискът стана неустоим.

Головете през второто полувреме на Андре Хаан, Патрик Херман, отново на Азар и на Ибрахима Траоре довършиха „Старата дама”.

Борусия събра 45 точки и дели четвъртото място с Байер (Леверкузен). Двата отбора са на три точки от Херта, а Майнц и Шалке са с по 44 точки, като борбата за последното директно място в групите на Шампионската лига става ожесточена.

15 0 Аугсбург 28 6 9 13 35:47 -12 27
Айнтрахт с четвърта поредна победа в Бундеслигата, надделя над Холщайн Кил като гост (ВИДЕО)