2. - Германия
  3. Гладбах излезе от опасната зона след 1:0 над слабия Шалке

Гладбах излезе от опасната зона след 1:0 над слабия Шалке

Борусия (Мьонхенгладбах) взе изключително важна победа с 1:0 над Шалке в мач от 31-ия кръг на немската Бундеслига, който се игра на стадион "Борусия" в Гладбах. Домакините не блестяха особено на терена, но въпреки това показаха характер и стигнаха до успеха. Гладбах можеше да открие резултата в 23-ата минута, но тогава Марко Марин изпусна от дузпа. Победното попадение бе дело на израелския национал Роберто Колаути, който се разписа в 90-ата минута на двубоя.

Борусия (Мьонхенгладбах) взе изключително важна победа с 1:0 над Шалке в мач от 31-ия кръг на немската Бундеслига, който се игра на стадион "Борусия" в Гладбах. Домакините не блестяха особено на терена, но въпреки това показаха характер и стигнаха до успеха. Гладбах можеше да открие резултата в 23-ата минута, но тогава Марко Марин изпусна от дузпа. Победното попадение бе дело на израелския национал Роберто Колаути, който се разписа в 90-ата минута на двубоя.

Гостите започнаха двубоя много добре и в 8-ата минута Орландо Енгелаар изпробва силен удар от границата на пеналта, който обаче бе спасен от вратаря на домакините. Натискът на Шалке продължи и в същата минута Кевин Курани също изпробва късмета си. Само десет минути по-късно Висенте Санчес бе намерен в наказатленото поле от Джеферсън Фарфан, но и той пропусна да се разпише.

В 23-ата минута реферът Сипел отсъди дузпа в полза на Гладбах за нарушение в наказателното поле на Рафиня срещу Буймйохан. Дузпата бе изпусната от Марко Марин, който лиши тима си от попадение.

Домакините можеха да открият резултата в 27-ата минута, но далечният удар на Карим Матмур не намери вратата на Шалке. През второто полувреме Шалке бе по-добрият отбор на терена и създаваше повече голови ситуации, но домакините стигнаха до успеха с гол на Роберто Колаути, който се разписа в 90-ата минута. Израелският национал получи точен пас в наказателното поле от Оливър Ньовил и простреля вратаря на гостите Мануел Нойер.

След този мач, Гладбах излезе от опасната зона и вече е на 15-ото място в класирането с 27 точки, докато Шалке е на 7-а позиция с 49 точки.