2. - Германия
  3. Гол в последните секунди добута Нюрнберг до 2:2 с Хановер (ВИДЕО)

Гол в последните секунди добута Нюрнберг до 2:2 с Хановер (ВИДЕО)

Нюрнберг запази серията без загуба у дома от септември, първо реми за Хановер като гост

Нюрнберг изкопчи една точка с късен гол за 2:2 при домакинството си на Хановер в 22-ия кръг на Бундеслигата. Така Нюрнберг запази чудесната си серия без загуба у дома в шампионата. Последното поражение на момчетата на Михаел Вайзингер пред домашна публика е от края на септември, когато Щутгарт си тръгна с 3 точки.

Днес на „Грундигщадион” гостите от Хановер повеждаха на два пъти, но в крайна сметка записаха първо реми навън през този сезон след 2 победи и 8 загуби.

Хановер откри резултата в края на първата част. Сержио Пинто пусна за Хущи пред наказателното поле, унгарецът като на шега се разходи между двама бранители, които очакваха да подава, но той напредна и с кинжален удар в горния десен ъгъл от 14-15 метра направи 0:1.

Домакините изравниха в началото на втората част. Дясното крило Хироши Кийотаке центрира от пряк свободен удар, а бранителят Тим Клозе с глава леко плъзна в далечния ъгъл за 1:1.

Хановер поведе за втори път след ужасна грешка на съперника. Докато трима играчи на Нюрнберг се чудеха кой да играе с топката при един спорен пас, Мохамед Абделауе притича, отне, проби отляво и достави за Я Конан, който от 6-7 метра разстреля Рафаел Шефер за 1:2.

Нюрнберг зарадва над 36 000 по трибуните с изравнителен гол във втората минута добавено време. Тимъти Чандлър центрира, Шулц не прецени добре ситуацията и резервата Себастиан Полтер засече отблизо  с десния крак в далечния ъгъл за 2:2.

Точката издърпа Нюрнберг на 13-то място с 26 точки, с по-добра голова разлика от Волфсбург. Първото реми на Хановер като гост по същия начин качи тима с една позиция до 9-то място с 30 пункта.
Тони Кроос пропуска церемонията за сбогуване с националния отбор заради децата в школата си

Той има по-важни отговорности в академията си

Дортмунд вече е задължен да купи бразилеца Ян Коуто

Той играе под наем в тима

Колко ще получава Клоп на новата си позиция?

Той ще прибира сериозна заплата

Става интересно! Ливърпул, Челси и Тотнъм с интерес към младок от Дортмунд

Джейми Байноу-Гитънс успя да привлече вниманието върху себе си

Клоп казал "Да" на Ред Бул през 2022 година

В Германия тема №1 продължава да бъде новата работа на специалиста

Байерн с нова издънка, този път в Бундеслигата (ВИДЕО)

Баварците се препънаха срещу Айнтрахт във Франкфурт след 0:1 от Астън Вила през седмицата

Борусия (Дортунд) се провали в Берлин при визитата си на Унион (ВИДЕО)