2. - Германия
  3. Голям обрат! Дортмунд губеше от Щутгарт, но стигна до трите точки в свой стил (ВИДЕО)

Рурците постигнаха успех с 3:2 като гости

Борусия Дортмунд постигна трудна победа с 3:2 като гост над Щутгарт в мач от 28-ия кръг на Бундеслигата. Така "вестфалци" запазиха шансове за класиране в Шампионската лига през следващия сезон.

Щутгарт откри резултата чрез Саша Калайджич в 17-ата минута, но гостите стигнаха до пълен обрат с голове на Джуд Белингам в 47-ата и Марко Ройс в 52-ата минута.

Даниел Дидави в 78-ата изравни за домакините, а десет минути преди края Ансгар Кнауф донесе победата на Борусия.

Това бе първи гол за Кнауф в германското първенство.

Борусия Дортмунд е на пето място в класирането с 46 точки, а Щутгарт остава девети с 39 пункта.

Вердер с първи успех

Гостите от Бремен бият с 10 човека в Майнц

Байерн размаза Холщайн Кил, вкара цели шест попадения на опонента си (ВИДЕО)