2. - Германия
  3. Хамбургер изплува до четвъртфинал след драма в Белгия

Хамбургер изплува до четвъртфинал след драма в Белгия

„Бургерите” паднаха с 3:4 от Андерлехт, но с общ резултат 6:5 продължават напред

Немският елитен Хамбургер се класира за четвъртфиналите на турнира Лига Европа, въпреки че загуби днешния осминафинален реванш с Андерлехт с 3:4. Срещата се игра на стадион „Констант Ванден Сток”, а първият мач в Германия завърши 3:1 в полза на „бургерите” и така с общ резултат 6:5 германците се класират за следващата фаза.

Двубоят започна равностойно, а първата реална опасност дойде пред вратата на домакините, след като в 7-та минута Петрич пробва късмета си от разстояние, но топката излезе в аут. В 9-та пък Андерлехт можеше да поведе след изстрел с десния крак на Суарес, но и този път кълбото не намери очертанията на вратата. В 15-ата минута пък същата съдба сполетя и Ван Нистелрой, който шутира с десния крак. Първият точен удар пък дойде едва в 35-ата минута и бе дело на Мазух, но бе спасен с вещина от Рост.

Така дойде 42-ата минута, когато немците успяха да открият резултата. Тогава Ван Дам изчисти с глава едно центриране към дясното крило, където Боатенг засече топката и с известна доза късмет я прати зад Прото за 1:0. Радостта на Хамбургер обаче бе твърде кратка, тъй като в 44-ата минута белгийците изравниха статуквото, след като Бусуфа центрира опасно отдясно, Лукаку се извиси над всички и със силен изстрел с глава направи 1:1. До края на полувремето зрителите имаха възможността да видят още едно попадение и за тяхно щастие то отново бе във вратата на Рост. В 48-ата минута Боатенг спъна Суарес в наказателното си поле, което принуди реферът да даде дузпа за домакините, която бе реализирана от самия Суарес за 2:1.

Втората част започна изключително динамично и със сериозен натиск на Андерлехт. Те пропуснаха две изгодни възможности чрез Куяте и Ван Дам преди да дойде 55-ата минута, когато Хамбургер попари амбициите на белгийците за класиране на четвъртфиналите. Тогава Петрич опита хитър пас за Нистелрой, топката се отби в бранител на домакините, но на точното място бе Янсен, който я овладя и хладнокръвно я прати в мрежата на Прото за 2:2.

Устремът на Андерлехт обаче продължи и след това попадение и в 59-ата минута белгийският гранд отново си осигури преднина, след като Ван Дам намери Биглиа на добра позиция, а вторият прати кълбото в обратния ъгъл на вратаря Рост – 3:2. След този гол натискът на домакините продължи, а немците се прибраха в своята половина и зачакаха възможностите си на контраатака. В 62-ата минута Бусуфа пробва шут с десния крак, но не намери очертанията на вратата, но в 66-ата нищо не можеше да спаси Рост. Тогава Лукаку стигна почти до аутлинията и върна кълбото остро в наказателното поле, където Бусуфа изпревари стража на „бургерите” и необезпокояван направи 4:2, с което върна пълната интрига в двубоя.

Тя обаче не трая никак дълго, тъй като в 75-ата минута Петрич засече интелигентно центриране на Яролим, с което резултатът стана 4:3 в полза на Андерлехт. До края на двубоя белгийците опитаха финален щурм, но с два пропуска се отличи де Сутер, един добави и Юхаш, а до нов гол така и не се стигна.

Така Андерлехт победи Хамбургер с 4:3, но това се оказа недостатъчно и с общ резултат 6:5 германците се класират за четвъртфиналите.

Стартови състави:

Андерлехт: Прото, Мазух, Дешахт (Де Сутер 62’), Биглиа, Ван Дам, Суарес, Бусуфа, Куяте, Юхаш, Жилет, Лукаку (Кану 82’)

Хамбургер: Рост, Розенал (Троховски 83’), Матайсен, Янсен (Теше 79’), Яролим, Зе Роберто, Петрич, Боатенг (Елиа 63’), Ринкон, Торун, Нистелрой

Жълти картони: Ван Дам, Суарес (Андерлехт); Боатенг (Хамбургер)

Стадион: „Констант Ванден Сток”

Рефер: Тере Хауге, Норвегия

Байерн пази Нойер

Вратарят под въпрос до последно

Вердер с първи успех

Гостите от Бремен бият с 10 човека в Майнц

Байерн размаза Холщайн Кил, вкара цели шест попадения на опонента си (ВИДЕО)