2. - Германия
  3. Хамбургер продължава похода си в Европа след 3:1 над Стандард

Хамбургер продължава похода си в Европа след 3:1 над Стандард

Петрич вкара две попадения и буквално реши изхода от двубоя

Хамбургер продължава похода си в Лига Европа, слeд като днес победи Стандард (Лиеж) като гост с 3:1. Немците бяха по-активният отбор и заслужено победиха, а тази победа им дава право на участие в ½-финалната фаза на турнира, където те ще срещнат приятната изненада Фулъм.

Гостите поведоха в резултата след попадение на Петрич в 20-ата минута. Де Камагро изравни в 33-ата, след като засече добро центриране от фаул, но Петрич се разписа за втори път само 2 минути по-късно с уникален гол от задна ножица и сложи край на надеждите на Стандард. В последната секунда Гереро прецени, че резултата не е достатъчен и се разписа за финалното 3:1.

Още от първите минути на срещата си пролича, че срещата ще бъде много резултатна, след като в 6-ата минута се стигна до първото удобно положение. Де Камагро се измъкна добре и стреля от границата на наказателното поле, но изстрелът му с десния крак мина на няколко сантиметра от лявата греда.

В 10-ата минута последва ново добро положение за Стандард. Отново Де Камагро се освободи и стреля, но този път решителна се оказа намесата на Рост, който направи много добро спасяване.

Първото реално положение за Хамбургер се оказа и гол. В 20-ата минута Зе Роберто проби страхотно по лявото крило и центрира. В наказателното поле Петрич бе оставен непокрит и с глава вкара топката във вратата на Болат, който увисна при центрирането – 0:1.

Последва отговор от страна на домакините. Никайс стреля добре от далечно разстояние, топката рикошира, след което Мбокани стреля с глава, но отново Рост спаси. В 33-атата минута обаче, той се оказа безпомощен. Поконьоли центрира от фаул дълбоко в наказателното поле на Хамбургер, а Де Камагро се оказа най-съобразителен и чукна леко топката с глава, което я направи неспасяема – 1:1.

Равенството бе разрушено само 2 минути по-късн, когато Петрич вкара второто си попадение за срещата. Аого центрира в наказателното поле, а Петрич вкара уникално попадение след изпълнение на задна ножица - 1:2.

Така до края на първата част не се случи нищо интересно и двата отбора се оттеглиха на почивка при много удобен резултат за гостите от Хамбург.

Още в 49-ата минута гостите можеха да направят преднината си още по-добра, но Нистелрой не успя да се разпише от няколко метра, а причината бе страхотната намеса на Болат, който се хвърли в краката на холандеца и парира изстрела му.

Играта се успокои за около 20 минути, след което зрителите станаха свидетели на ново положение пред вратата на Стандард. Яролим направи страхотен самостоятелен пробив и стреля, но удара му бе уловен от Болат.

Края на срещата бе сложен по най-приятния начин за гостите, след като те направиха резултата 3:1. В последните секунди на добавеното време Гереро се разписа, след като се възползва от грешка в защитата на стандарт и със слаб удар от точката надузпата прати топката в мрежата на Болат с помоща на гредата.

С тази победа Хамбургер се класира в ½-финалната фаза на турнира Лига Европа с общ резултат от 5:2 в двете срещи. Немците ще срещнат отбора на Фулъм, който преодоля Волфсбург с две победи.

Стандард:
Болат, Виктор Рамос,Мбокани, Камарго, Камоцато, Сар, Йованович, Никайс (Мангала 89’), Витсел, Поконьоли, Гонзалес (Далмат 77’);

Хамбургер: Рост, Матийсен,Аого, Зе Роберто, Петрич (Гереро 66’), Тесче, Яролим, Боатенг, Демел, Питройпа (Трохоиски 76’), Ван Нистелрой (Берг 89’);

Жълти картони: Виктор Рамос, Камацато, Мбокани, Поконьоли (Стандарт) Рост, Яролим, Аого, Демел (Хамбургер);

Гостите от Бремен бият с 10 човека в Майнц

Байерн размаза Холщайн Кил, вкара цели шест попадения на опонента си (ВИДЕО)